با حکم وزیر علوم؛

سرپرستان دانشگاه‌های شهید چمران اهواز و اردکان منصوب شدند

۱۹ دی ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۶ کد : ۶۶۱۶۹ اخبار برگزیده سرخط خبرها
تعداد بازدید:۵۹۴۳
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور احکامی جداگانه، دکتر «علی‌محمد آخوندعلی» را به عنوان سرپرست «دانشگاه شهید چمران اهواز» و دکتر «احمد فتاحی اردکانی» را به عنوان سرپرست «دانشگاه اردکان» منصوب کرد.
سرپرستان دانشگاه‌های شهید چمران اهواز و اردکان منصوب شدند

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر زلفی‌گل در این حکم انتصاب خطاب به سرپرستان منصوب شده آورده است؛ انتظارمی‌رود با اتکاء به خداوند متعال و استعانت از حضرت ثامن الائمه (ع) و با پیروی از آموزه‌‌های اسلامی، مبانی علمی، روحیۀ انقلابی، راهبردهای اساسی دولت مردمی و برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی و جلب همکاری استادان، مدیران، یاوران علمی (کارکنان) و دانشجویان تمامی امکانات مادی و معنوی دانشگاه ازجمله ظرفیت عظیم خیرین و واقفین را جهت تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های اسناد بالادستی، مرجعیت و دیپلماسی علمی، توسعه همه‌جانبه علم و فناوری، آموزش پژوهش‌محور، پژوهش آموزش‌محور، مهارت‌افزایی، کارآفرینی، فرهنگ‌سازی کارتیمی و گروهی و در نهایت اجرای تمامی محورهای سند «دانشگاه اسلامی» به کار گیرید.

توفیق روزافزون جنابعالی را در پیش‌برد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی)، از درگاه پروردگار متعال خواستارم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در نامه‌‌ای جداگانه ضمن آرزوی سلامتی برای دکتر «غلامحسین خواجه» رئیس سابق دانشگاه شهید چمران اهواز، از زحمات و تلاش‌های وی قدردانی کرد. همچنین در نامه‌ای جداگانه از زحمات و تلاش‌های «دکتر فاطمه بهجتی اردکانی» رئیس سابق دانشگاه اردکان نیز در مدت تصدی این مسئولیت تشکر کرد.

دکتر علی محمد آخوندعلی عضو هیات علمی با مرتبه استادی در گروه هیدرولوژی و منابع آب، دانشکده مهندسی آب و محیط زیست، دانشگاه شهید چمران اهواز است که ریاست دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول، ریاست دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان رامین، معاونت آموزشی دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید چمران اهواز را در کارنامه کاری خود دارد.

دکتر احمد فتاحی اردکانی عضو هیات علمی گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه اردکان با مرتبه دانشیار است. وی پژوهشگر برگزیده رتبه اول دانشگاه های گروه ۲ استان یزد در سال ۱۳۹۶ بوده است. از دکتر فتاحی دو عنوان کتاب و ده‌ها مقاله علمی پژوهشی منتشر شده است. وی از آذر ۹۸ تاکنون عضو شورای دانشگاه اردکان است و در گذشته مسئولیت معاونت آموزشی و پژوهشی این دانشگاه را نیز بر عهده داشته است.


( ۵۰ )