بیانیه دانشگاه بجنورد در خصوص کشتار بی شرمانه مردم بی دفاع و مظلوم غزه

۳۱ تیر ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۹ کد : ۶۶۱۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۲
دانشگاه بجنورد با صدور بیانیه ای حمله رژیم غاصب صهیونیستی به نواره غزه را محکوم و با مردم مظلوم فلسطین ابراز همدردی کردبه گزارش روابط عمومی وزارت علوم در آغازاین بیانیه آمده است :تهاجم...
دانشگاه بجنورد با صدور بیانیه ای حمله رژیم غاصب صهیونیستی به نواره غزه را محکوم  و با مردم مظلوم فلسطین ابراز همدردی کرد
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم  در آغازاین بیانیه آمده است :تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه و به خاک و خون کشاندن زنان ، کودکان و مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین ، شادی مردم مسلمان و غیور این دیار را  به غمی بزرگ تبدیل کرده است. اکنون ساکنان شریف نوار غزه پس از سالها محاصره با آماج حملات ددمنشانه و هولناک رژیم غاصب اسرائیل به خانه‌ها، مغازه‌ها و مساجد خود روبرو شده‌اند و در این میان  سکوت جامعه جهانی و متاسفانه اغلب دولتهای اسلامی منطقه دردهای آنان را دوچندان کرده است.
  در ادامه این بیانیه اشاره شده است :سران کشورهای مرتجع عرب که پیش‌تر علیه جبهه مقاومت در سوریه و عراق متحد شده و از هیچ حمایت و پشتیبانی از گروهک‌های تروریستی به ویژه داعش دریغ نکرده‌اند، امروز چشم‌های خود را به جنایات فجیع صهیونیست‌ها بسته‌اند و در حالی که مردم مظلوم غزه به شدت در تأمین مایحتاج خود به ویژه دارو با مشکل روبرو هستند، کمترین حمایتی از آنها انجام نمی‌دهند.
دانشگاهیان دانشگاه بجنورد تاکید کرده اند: رژیم‌صهیونیستی این بار باید بداند که قدرت توخالی و پوشالی آن رژیم تعیین‌کننده و اداره کننده این نبرد نابرابر نخواهد بود بلکه رزمندگان، زنان و کودکان در خط مقدم مقاومت همراه با رشادت، شهامت و نثار خون خود و مطمئن به تحقق وعده الهی، پیروز میدان خواهند بود که وعده الهی نیز اینچنین است.
در بخش پایانی بیانیه دانشگاه بجنورد آمده است : جامعه دانشگاهی به خصوص اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه بجنورد ضمن محکوم کردن این جنایات ددمنشانه مراتب تنفر و انزجار خود را نسبت به این‌گونه اعمال فجیع ابراز و خواستار اقدام سریع و برخوردقاطع در خصوص توقف این جنایت و نسل کشی توسط صهیونیست های  غاصب، از سوی جامعه جهانی می باشند.