رییس پارک علم و فناوری اردبیل:

راه اندازی مرکز نوآوری نمین به توسعه صنایع خلاق کمک می کند

تعداد بازدید:۳۹۰
رییس پارک علم و فناوری اردبیل اعلام کرد: راه اندازی مرکز نوآوری نمین، بستر مناسبی برای فناوران این شهرستان بویژه صنایع خلاق فراهم می آورد.
راه اندازی مرکز نوآوری نمین  به توسعه صنایع خلاق کمک می کند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری اردبیل، رییس پارک علم و فناوری اردبیل با اعلام اینکه مرکز نوآوری مشترک شهرستان نمین با همکاری مشترک بین پارک علم و فناوری اردبیل و دانشگاه محقق اردبیلی تکمیل و راه اندازی می شود گفت: در آینده نزدیک با آماده سازی زیرساخت های لازم مرکز رشد این شهرستان نیز راه اندازی خواهد شد

رییس پارک علم و فناوری اردبیل به همراه فرماندار شهرستان نمین و رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در بازدید از این مرکز گفت: در تکمیل و توسعه زیست بوم فناوری و نواوری استان مرکز نوآوری شهرستان نمین به عنوان پنجمین مرکز در استان کار خود را آغاز نمود. مجوز این مرکز در سفر معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری صادر و با مجوز این معاونت کار خود را شروع کرده است.

دکتر ابراهیم پور در ادامه به اهمیت گردشگری و صنایع دستی شهرستان نمین پرداخت و افزود: با تلفیق صنایع دستی و گردشگری و رشد و شکوفایی صنایع خلاق بین اهالی ساکن در مناطق گردشگری و جذب آنها در مرکز نوآوری این شهرستان می توان اقتصاد پایدار ایجاد نمود.

رئیس پارک علم و فناوری با اشاره به نقش زنان در تامین اقتصاد خانوارها با تکیه بر صنایع دستی و کسب و کارهای خانگی اظهار کرد: مرکز نوآوری شهرستان نمین در آینده نزدیک در آموزش و نشر فرهنگ کسب و کارهای خانگی نقش تاثیر گزاری را در منطقه نمین خواهد داشت.

ابراهیم پور به حمایت های تسهیلاتی از طرف صندوق های مالی از فناوران مستقر در پارک و مراکز نوآوری اشاره و خاطرنشان کرد: این مرکز بعد از افتتاحیه که به احتمال در بهمن سال جاری باشد همه فناوران و زنانی که در حوزه صنایع خلاق فعالیت می کنند شناسایی و بعد از جذب و مستقر شدن حمایت های قانونی که به صورت تسهیلات و ارائه مجوزات خواهد بود انجام خواهد شد.

لازم به توضیح است مرکز نوآوری نمین با همکاری مشترک پارک علم و فناوری استان اردبیل و دانشگاه محقق اردبیلی و با حمایت های فرمانداری این شهرستان در حال آماده سازی، تجهیز و افتتاح است.