بیانیه پایانی سمینار بین المللی «مادران و کودکان غزه، معلمان مقاومت و ایثار» در محکومیت جنایات غزه در دانشگاه الزهرا (س)

۲۵ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۵ کد : ۶۶۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۶
دانشگاه الزهرا (س) در پایان سمینار بین المللی تحت وب «مادران و کودکان غزه، معلمان مقاومت و ایثار» در محکومیت جنایات انجام شده علیه زنان و کودکان بی دفاع غزه بیانیه ای صادر کرد. به گزارش روابط عمومی و...
دانشگاه الزهرا (س) در پایان سمینار بین المللی تحت وب «مادران و کودکان غزه، معلمان مقاومت و ایثار» در محکومیت جنایات انجام شده علیه زنان و کودکان بی دفاع غزه بیانیه ای صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در متن این بیانیه آمده است:
جهانیان و همه دولت های آزاده و به ویژه مسلمانان، حمله وحشیانه رژیم اشغالگر صهیونیستی به کودکان، زنان باردار، مادران و سالمندان بی دفاع را نقض آشکار معاهدات و قطعنامه های بین المللی می دانند و اسرائیل به عنوان یک قدرت اشغالگر می بایست با در نظر گرفتن کلیه قطعنامه های مرتبط شورای امنیت و آیین نامه های الحاقی به 4 کنوانسیون لاهه به سال 1907 و کنوانسیون چهارم ژنو مربوط به حمایت از افراد غیر نظامی در هنگام جنگ به سال 1949، کاملا به تعهدات حقوق بین الملل در مورد سرزمین های اشغالی فلسطین از جمله بیت المقدس و کرانه باختری (غزه) و دیگر سرزمین های اشغالی پایبند باشد.
در صورت عدم این التزام لازم است جامعه جهانی حساسیت افزونی نسبت به جنایات این رژیم اعمال نماید و ضمانت اجرایی جهانی را برای اعمال تحریم و قدرت علیه این کشور به کار گیرد. همچنین همه مسلمانان وظیفه دارند به کمک این مردم مظلوم بشتابند و از حریم انسانی و ارزش های بشر دوستانه دفاع کنند و در برابر قدرت های سلطه گر و زیاده طلب ایستاده و بیش از این اجازه کشتار و خون ریزی و محاصره و قتل را به این دولت غاصب ندهند.
ما جامعه زنان دانشگاهی نیز به نوبه خود حمایت و همراهی خود را از افراد تحت ستم این منطقه خصوصا زنان و کودکان اعلام می داریم و خواهان رفع کامل محاصره غزه و امداد رسانی غذایی و بهداشتی به این منطقه هستیم و از دفاع جوانمردانه مقاومت در برابر تجاوز گری و رفتارهای تجاوزگری و رفتارهای نژادپرستانه صهیونیست ها حمایت می کنیم.