در بیانیه بسیج کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام شد؛

نهم دی ماه، تجلی بصیرت الهی در دل‌های امت بود

۰۸ دی ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۶ کد : ۶۵۹۳۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۹۴
در بیانیه بسیج کارکنان این وزارت آمده است: تمایز نهم دی ماه از دیگر روزها و تبدیل شدن از یک روز عادی به روزی خاص که یوم‌الله نام نهاده شد، به جهت دیانت، بیداری، ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری مردم بود. به لطف پروردگار نهم دی ماه تجلی بصیرت الهی در دلهای امت بود. این روز، نماد عزت و اعتقاد و فهم ملتی است که برای حفظ و صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی تا پای جان ایستاده‌اند.
نهم دی ماه، تجلی بصیرت الهی در دل‌های امت بود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«وَاتَّقوا فِتنَةً لا تُصیبَنَّ الَّذینَ ظَلَموا مِنکُم خاصَّةً ۖ وَاعلَموا أَنَّ اللَّهَ شَدیدُ العِقابِ»


یوم الله نهم دی ماه یک حماسه ماندگار و تاریخ ساز دیگر در نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران است. این روز بزرگ به عنوان روز میثاق ملت با امامت و ولایت است. امسال این یوم الله با ایام سوگواری حضرت زهرا سلام الله علیها تقارن پیدا کرده است که آن را فرصتی برای فاطمی¬تر شدن این حماسه می-دانیم و ارج می‌نهیم.

یوم الله نهم دی، روز خروش اعتقادی ملت شهید پرور ایران است که آنی و کمتر از آنی به فرصت‌طلبان و افراد ضد انقلاب و معاند، مجال خودنمایی نمی‌دهد. یوم الله نهم دی الهام گرفته شده از فرهنگ غدیر و عاشوراست. فرهنگی که ملت عاشورایی با حمایت از نظام انقلاب و رهبری مصادیق آن را ترویج و اشاعه می‌دهند و هر ساله با شکوه‌تر و عظیم‌تر از سال قبل آن را برگزار می‌کنند.

بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی «… در واقع این «بصیرت» است که قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم را از دل تاریخ بیرون می‌کشد و آن را به حماسه ۹ دی ۱۳۸۸ پیوند می‌زند؛ اولی عامل شتابزای انقلاب و دومی ضامن حفظ و بقای آن است. نهم دی با دهم دی فرقی ندارد؛ این مردمند که ناگهان با یک حرکت - که آن حرکت برخاسته از همان عواملی است که نوزدهم دیِ قم را تشکیل داد؛ یعنی برخاسته از بصیرت است، از دشمن‌‌‌‌‌شناسی است، از وقت‌‌‌‌‌شناسی است، از حضور در عرصه مجاهدانه است - روز نهم دی را هم متمایز می‌کنند…»

تمایز نهم دی ماه از دیگر روزها و تبدیل شدن از یک روز عادی به روزی خاص که یوم‌الله نام نهاده شد، به جهت دیانت، بیداری، ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری مردم بود. به لطف پروردگار نهم دی ماه تجلی بصیرت الهی در دل‌های امت بود. این روز، نماد عزت و اعتقاد و فهم ملتی است که برای حفظ و صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی تا پای جان ایستاده‌اند.

بزرگ‌داشت این روز نشان از مشروعیت سیاسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که قلب امام زمان (عج) و نایب بر حقش را شاد می‌کند. ما بسیجیان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن گرامی‌داشت این یوم الله، امیدواریم پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هر ساله در سالروز نهم دی ماه استوارتر شود تا به لطف پروردگار، توفیق، رحمت و فضل الهی شامل حال ملت شریف ایران اسلامی گردد.


و من الله توفیق
بسیج کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
 

کلید واژه ها: بسیج کارکنان وزارت علوم سالروز 9 دی


( ۲ )