بیش از 66 هزار پایان‌نامه در سال 94در پایگاه ثبت پایان‌نامه‌های کشور به ثبت رسید

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۷:۲۴ کد : ۶۵۸۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۳۸
در سال 1394، بیش از 66 هزار پایان‌نامه در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور در وبگاه ایرانداک به ثبت رسید که نسبت به سال قبل از آن 22 درصد رشد داشته است.به گزارش روابط‌ع...
بیش از 66 هزار پایان‌نامه در سال 94در پایگاه ثبت پایان‌نامه‌های کشور به ثبت رسید
در سال 1394، بیش از 66 هزار پایان‌نامه در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور در وبگاه ایرانداک به ثبت رسید که نسبت به سال قبل از آن 22 درصد رشد داشته است.
به گزارش روابط‌عمومی وزارت علوم، از ابتدای سال 94 تا پایان آن، 66 هزار و 626 پایان‌نامه، در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور در وب‌سایت ایرانداک به ثبت رسید که از این میزان بیش از 47 هزار پایان‌نامه توسط دانشگاه‌ها تایید شده است.
با افزوده شدن بیش از 66 هزار پایان‌نامه در سال 94، تعداد پایان‌نامه‌های ثبت شده در پایگاه ثبت ایرانداک، به بیش از 273 هزار و 948 عنوان پایان‌نامه رسید.
در میان پایان‌نامه‌های تایید شده توسط دانشگاه‌ها، بیش از 43 هزار پایان‌نامه مربوط به مقطع کارشناسی ارشد و مابقی در مقطع دکترا بوده است.
در این بازه زمانی، بیشترین پایان‌نامه‌‌های ثبت و تایید شده در پایگاه ثبت پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی مربوط به گروه علوم انسانی با 20 هزار و 307 رکورد بوده و پس از آن به ترتیب گروه فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، هنر و علوم پزشکی قرار دارند. گفتنی است، در سال 1394، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز، دانشگاه تبریز، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه پیام نور استان تهران به ترتیب بیشترین آمار را در بین دانشگاه‌های کشور در تایید پایان‌نامه به خود اختصاص داده‌اند.