بیست و پنج دانشگاه و موسسه تحقیقاتی برتر کشور در حوزه علوم پایه معرفی شدند

۱۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۰ کد : ۶۵۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۷
دکترمحمدحسین فاطمی معاون پژوهش و فنّاوری دانشگاه مازندران ضمن اعلام این خبر گفت: بررسی تولیدات علمی ثبت شده در پایگاه های ISI و ISCدر فاصله سال‌های 2000 تا 2014 در حوزه علوم پایه کشور نشان می‌ده...
دکترمحمدحسین فاطمی معاون پژوهش و فنّاوری دانشگاه مازندران ضمن اعلام این خبر گفت:  بررسی تولیدات علمی ثبت شده در پایگاه های ISI و ISCدر فاصله سال‌های 2000 تا 2014 در حوزه علوم پایه کشور نشان می‌دهد که حدود 23% تولیدات علمی کشور در حوزه علوم پایه صورت می‌پذیرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترفاطمی دراین خصوص گفت: این تولیدات شامل 22664 مقاله در پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) 17% و 113188 مقاله ثبت شده در پایگاه استنادی(ISI)Web of Science 83% می باشد.
وی افزود: رتبه دانشگاه های برتر کشور در حوزه علوم پایه از نظر کمیت تولید علم، تعداد استنادات (اثرگذاری) و استنادات نرمال شده (نسبت تعداد استنادات یک مقاله به متوسط استنادات دریافت شده در رشته و سال انتشار مقاله) در نمودارهای ذیل آمده‌اند. استنادهای نرمال شده اثر حجم مقالات منتشر شده را خنثی کرده و امکان مقایسه کیفی دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی را براساس میزان اثرگذاری بین‌المللی دانشگاه فراهم می‌کند و براین اساس دانشگاه مازندران در رتبه هشتم کشور قرار دارد.