بیانیه وزارت علوم به مناسبت در گذشت حضرت آیت الله مهدوی کنی(رض)

۲۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۸ کد : ۶۵۷۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۵۳
وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با صدور بیانیه ای در گذشت حضرت آیت الله مهدوی کنی (رض) را تسلیت گفت .به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن کامل این بیانیه بدین شرح است : «انا لله و انا الیه راجعون...
وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با صدور بیانیه ای در گذشت حضرت آیت الله مهدوی کنی (رض) را تسلیت گفت .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن کامل این بیانیه بدین شرح است :
«انا لله و انا الیه راجعون»
 روح بلند اندیشمند فرزانه و معلم اخلاق و اسوه خدمت و فضیلت حضرت آیت الله مهدوی کنی (رض) به پیشگاه حضرت دوست و جایگاه ابدی صالحین شتافت و ثلمه ای جبران ناپذیر برای جامعه دینی و علمی کشور و  باری بر قلب مشتاقان علم و دانش و دیانت پدیدآورد و حوزه های علمیه و مراکز آموزشی را به سوگی عظیم نشاند.
بی شک حضرت آیت الله مهدوی کنی (ره)عمر پربرکت خویش را  در مسیر پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی ، اعتلای دانش و تربیت دانشوران فرهیخته سپری کرد و اندیشه زلال و مجاهدات مستمرشان در تاریخ بصیرت و دانایی، جاری بوده و صفا، پاکی، ساده زیستی و خدمت بدون چشم داشت از ویژگیهای مبرهن و بارز این انسان ساعی، صادق و سخت کوش محسوب می شود.
این عالم ربانی در طول حیات طیبه خویش در تمام عرصه ها بی هیچ شائبه ای و به دور از هرگونه تعلقات فانی دنیا کوشید و با حمایت های همه جانبه به ویژه حمایت های مالی ،خدمات خالصانه و خداخواهانه ای در حوزه و دانشگاه از خویش به یادگار گذاشت.
تلاش در تأسیس و راه اندازی و مدیریت دانشگاه امام صادق (ع) که نقشی مؤثر در رشد علمی کشور داشته است، از لوح ضمیر مشتاقان دانش و پژوهش محو نخواهد شد.
وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ارتحال ملکوتی حضرت آیت الله مهدوی کنی ، رئیس مجلس خبرگان رهبری و ریاست محترم دانشگاه امام صادق (ع) را به مقام معظم رهبری ، اعضای مجلس خبرگان رهبری ، مراجع و علمای عظام ، جامعه حوزوی و دانشگاهی،  آحاد مردم خدا جوی میهن مان ، به ویژه استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه امام صادق (ع) و بیت شریف ایشان تسلیت گفته  و از بارگاه حضرت سبحان، علو درجات  ایشان  را خواستار است .