معاون مدیریت منابع وزارت علوم اعلام کرد:

اراضی دانشگاه‌ها به دستگاه‌های اجرایی یا طرح‌های مسکن واگذار نمی‌شود

۳۰ آذر ۱۴۰۰ | ۱۵:۵۲ کد : ۶۵۷۲۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۳۳۲۶
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اعلام کرد: بر اساس توافق صورت گرفته در دیدار روسای دانشگاه‌ها و وزیر علوم با معاون اول رئیس جمهور که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد؛ اراضی دانشگاه‌ها به دستگاه‌های اجرایی یا طرح‌های مسکن مانند نهضت ملی ساخت مسکن واگذار نمی‌شود.
اراضی دانشگاه‌ها به دستگاه‌های اجرایی یا طرح‌های مسکن واگذار نمی‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی خطیبی با اشاره به نشست روز یکشنبه روسای تعدادی از دانشگاه‌ها و وزیر علوم با معاون اول رئیس جمهور گفت: با نگاه مثبت دکتر مخبر به نقش دانشگاه‌ها در پیشرفت و آبادانی کشور، قول مساعدت‌های خوبی نسبت به آموزش عالی داده شد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اعلام کرد: از آنجا همه دانشگاه‌ها طرح‌های تفصیلی توسعه دارند و به محض تامین اعتبار، احداث خوابگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها و دانشکده‌های پیش‌بینی شده را آغاز خواهند کرد، توافق شد اراضی دانشگاه‌ها در مالکیت و اختیار دانشگاه‌ها بماند و نیازهای طرح نهضت ملی مسکن از سایر اراضی دولتی تامین شود.

وی افزود: با توجه به تعیین سقف دریافتی برای اعضای هیئت‌علمی در لایحه‌ی بودجه ۱۴۰۰، مقرر شد مذاکرات و مکاتباتی صورت پذیرد تا حقوق مستمر اعضای هیئت‌علمی همانند دیگر اقشار جامعه کماکان دارای سقف باشد؛ ولی برای رونق فعالیت‌های پژوهشی خارج از وظایف رسمی اعضای هیئت‌علمی، اموری مانند راهنمایی پایان‌نامه، حق‌التدریس، حق‌التحقیق و قراردادهای پژوهشی، از سقف دریافتی معاف باشد.

دکتر خطیبی گفت: همچنین مقرر شد برای حمایت از اعضای هیات علمی جوان و تازه استخدام شده تسهیلات مسکن پیش بینی شود.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اظهار داشت: از آنجا که در کنار معیشیت اعضای هیات علمی، معیشیت کارکنان و یاوران علمی دانشگاه‌ها نیز برای دولت حایز اهمیت است مقرر شد مواردی مانند ارایه تسهیلات ارزان قیمت، ارایه کمک های غیر نقدی، تسهیلات مسافرت و … برای یاوران علمی در نظر گرفته شود.
 

کلید واژه ها: معاون اول رییس جمهور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم یاوران علمی اعضای هیات علمی


( ۲۵ )