بیانیه هیئت رئیسه دانشگاه مازندران به مناسبت فرا رسیدن روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

۱۲ آبان ۱۳۹۳ | ۱۶:۴۹ کد : ۶۵۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۰۲
هیئت رئیسه دانشگاه مازندران در بزرگداشت سالروز‌ 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی بیانیه ای صادر کرد.        به گزارش روابط عمومی وزارت ع...
بیانیه هیئت رئیسه دانشگاه مازندران به مناسبت فرا رسیدن روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

     هیئت رئیسه دانشگاه مازندران در بزرگداشت سالروز‌ 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی بیانیه ای صادر کرد.
       به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن این بیانیه به شرح زیر است:
       روز 13 آبان، یادآور حوادث مهمی است که در شکل ‌گیری انقلاب اسلامی و شکست توطئه‌های آمریکا به عنوان نماد واقعی امپریالیسم نقش اساسی داشتند. تبعید حضرت امام خمینی(ره) در 13 آبان سال 1343 از یک سو و اعتراض گسترده دانش‌آموزان به دخالت‌های آمریکا در امور داخلی کشور در سال 1357 از سویی دیگر شرایط را برای اوج‌گیری انقلاب و نیز تسریع سرنگونی رژیم شاهنشاهی فراهم نمود. افزون بر با این تحولات، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام در 13 آبان ماه سال 1358 ابعاد جدیدی از مبارزه مردم ایران با آمریکا را رقم زد.

       هیئت رئیسه دانشگاه مازندران ضمن گرامیداشت سیزدهم آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی که مصداق کامل و بارز هرگونه استکبار و زورگویی در عرصه بین المللی است بـر لـزوم وحـدت ملی ایرانیان در بـرابـر هرگونه تهدید خارجی علیه منافع ملی ایرانیان و نیز بر حق نسل‌های ایرانی در برخورداری از انرژی هسته ای تأکید می کند و ضمن گرامیداشت فدارکاری های ملت بزرگ ایران در هر سه رویداد تاریخی 13 آبان اعلام می دارد آینده ایران زمین با وحدت و هوشیاری مردم مسلمان و فداکار و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، آینده ای رو به پیشرفت، سرفراز و بالنده خواهد بود .