بیانیه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری به مناسبت سیزدهم آبان

۱۳ آبان ۱۳۹۴ | ۱۱:۱۷ کد : ۶۵۷۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۱۸
معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری به مناسبت فرا رسیدن یوم الله سیزدهم آبان ماه بیانیه ای صادر کرد .به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن این بیانیه بدین شرح است :  سیزدهم آ...
بیانیه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری به مناسبت سیزدهم آبان
معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری به مناسبت فرا رسیدن یوم الله سیزدهم آبان ماه بیانیه ای صادر کرد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن این بیانیه بدین شرح است : 
 سیزدهم آبان ماه یادآور عزت طلبی و استقلال¬خواهی ملتی است که در طول تاریخ پر فراز و نشیب خود، هرگز راه تعالی و پیشرفت را رها نکرده است. در این روز جوانان دانشجو و دانش¬آموز با تأسی از رهبران و قهرمانان استقلال¬طلب خود، کمال¬جویی و تعالی¬طلبی خود را به منصه ظهور رساندند و نشان دادند که نسل جوان ایرانی همواره، همراه بلکه پیشروی حرکت¬های انقلابی و ارزشمدارانه است. رخدادهای این روز تاریخی نشان¬گر نقش بی¬بدیل نسل جوان در پیشرفت و حرکت¬های تعاملی ملت ایران است و امروز هم حضور نسل جوان معاصر در پاسداشت افتخارآفرینی¬ها و رشادت¬های نسل¬های پیشین بارقه¬های امید را فروزان نگه می¬دارد. امیدهایی که به خصوص با مشارکت¬های آگاهانه و فرصت¬طلبی هوشمندانه¬ دانشجویان و دانش¬آموزان این مرز و بوم زنده و بالنده خواهد ماند. 
امسال در شرایطی روز تاریخی سیزده آبان را گرامی می¬داریم که ملت رشید ایران شاهد به بار نشستن مقاومت تاریخی خود در رویارویی با قدرت¬های جهانی، برای حفظ استقلال و عزت ملی و حراست از آرمان¬های انقلابی است. این ملت، قدرشناس پایمردی و مجاهدت همه رادمردانی است که با صلابت و همت والا در میادین مختلف، از آرمان¬ها و ارزش¬های اصیل ملی-دینی و انقلابی¬اش دفاع کرده¬اند و سرفرازانه این راه پرافتخار را ادامه خواهد داد. 
معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز جامعه علمی و دانشگاهی اعم از استادان  و کارکنان مراکز آموزش عالی را به تداوم حماسه¬آفرینی¬های پرشور در میادین مختلف، بالاخص در عرصه علم و فرهنگ و فناوری فرا می¬خواند و خود را ملزم می¬داند که تمام همت و توان خود را برای پیشرفت کشور و تلاش برای سعادت ملت و تحقق آرمان¬های ملی و افق¬های بلند ترسیم شده توسط رهبری معظم انقلاب به کار گیرد و به لطف الهی در این مسیر هیچ¬گونه تردیدی را به خود راه نخواهد داد. ان¬شاءالله.