بیانیه دانشگاهیان دانشگاه مازندران به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس

۳۱ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۷:۰۴ کد : ۶۵۶۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۷۸
در آستانه فرارسیدن هفته دفاع مقدس و گرامیداشت رشادت ها، ایثارگری ها‌ و دلاورمردی های دلاورمردان راست قامت و پیشانی بلند هشت سال دفاع مقدس، دانشگاهیان دانشگاه مازندران بیانیه ای صادر کردند. به گزارش ر...
در آستانه فرارسیدن هفته دفاع مقدس و گرامیداشت رشادت ها، ایثارگری ها‌ و دلاورمردی های دلاورمردان راست قامت و پیشانی بلند هشت سال دفاع مقدس، دانشگاهیان دانشگاه مازندران بیانیه ای صادر کردند.


به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن این بیانیه به شرح ذیل است :

         سی و یکم شهریور ماه یادآور سلحشوری ها و دلاوری های زنان و مردان ایرانی است که در صحنه های نبرد حضوری تعیین کننده وموثر داشتند.

         هفته دفاع مقدس پاسداشت یاد شهدا و ایثارگرانی است که اقتدار امروز ایران اسلامی در تمام عرصه ها مرهون از خود گذشتگی آنان و مجموعه ارزشمندی از فرهنگ ایثار و شهادت است که درس آزادی و آزادگی را با تأسی از اسلام ناب محمدی(ص) و هدایت های رهبر فقید انقلاب اسلامی، برای جهانیان تکرار کرد. 
      
       دوران دفاع مقدس، نماد مقاومت و پایداری انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران و گنجینه‌ای ارزشمند و پشتوانه‌ای عظیم در برابر کفر و استکبار جهانی است. این واقعه بزرگ تابلوی زیبایی از ایمان و ایثار و فداکاری ترسیم کرد که محصول آن ساختن انسانهای بزرگی بود که با معامله با خدا و تقدیم جان و مال خود، الگویی ماندنی برای بشریت خلق کردند.
     دوران هشت ساله دفاع مشروع امت سلحشور ایران در حفظ و اعتلای نظام مقدس اسلامی و حراست ازمرزهای عزت و شرف این مرز و بوم، به مثابه یکی از حساس ترین و بارزترین برهه های حیات راستین این ملت، همچون نگینی تابناک،  بر تارک تاریخ حماسه و ایثار و پایداری آزادگان جهان می درخشد. دفاع امت اسلامی ایران در برابر تجاوز همه جانبه دشمنان اسلام، در تاریخ افتخارآفرینی مبارزات حق طلبانه یک ملت سترگ، فروزان خواهد بود.
     ما دانشگاهیان دانشگاه مازندران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام هشت سال دفاع مقدس، فرارسیدن هفته دفاع مقدس را که یادآور شجاعت و ایثارگری رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی 8 ساله است به مردم شهید پرور ایران اسلامی و همه رزمندگان تبریک گفته و از خداوند متعال توفیق خدمتگزاری و ادامه راه شهیدان را برای همگان خواهانیم.