بیانیه دانشگاهیان دانشگاه صنعتی ارومیه به مناسبت سالروز آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس

۰۲ مهر ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۲ کد : ۶۵۶۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۷
دانشگاهیان دانشگاه صنعتی ارومیه به مناسبت سالروز آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس بیانیه ای صادر کردند . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این بیانیه آمده است : 31شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سو...
دانشگاهیان دانشگاه صنعتی ارومیه به مناسبت سالروز آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس بیانیه ای صادر کردند .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این بیانیه آمده است :
31شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است. دوران هشت ساله دفاع مشروع امت سلحشور ایران در حفظ و اعتلای نظام مقدس اسلامی و حراست از مرزهای عزت و شرف این رمز و بوم، به مثابه یکی از حساس ترین و بارزترین برهه های حیات راستین این ملت، همچون نگینی تابناک، تا همیشه زمان، بر تارک تاریخ حماسه و ایثار و پایداری آزادگان جهان می درخشد.
 دفاع امت اسلامی ایران در برابر تجاوز همه جانبه دشمنان اسلام، در تاریخ افتخار آفرینی مبارزات حق طلبانه، یک ملت سترگ، فروزان خواهد بود. پایداری ایران اسلامی که برخاسته از روح وحدت و ایمان بود، در سایه هدایت های رهبر انقلاب اسلامی،‌ حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت و باعث احیای یک مکتب سازنده و نهضت های آرمانگرا و ایدئولوژی جهانگیر شد.
دفاع مقدس ما در زمینه های مختلف سیاسی، ‌نظامی، اجتماعی، فرهنگی و ... توانست معادلات جهانی معمول را بر هم زند و تحلیل های مادی دنیاپرستان را نقش بر آب سازد.
این حادثه عظیم، بی شک در یاد ملت ایران خواهد ماند و غرور و سرافرازی و حماسه آفرینی را در نسل های بعد بر جای خواهد گذاشت.
دمیدن شمیم عشق و ایثار در معراج ملکوتی مجاهدان و جان برکفان سلک شهادت و پاکبازی، در ایام حماسه ساز و غرور آفرین دفاع مقدس بر همگان فرخنده و مبارک باد .