بیانیه دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت سالروز ارتحال امام امت و قیام 15 خرداد

۱۴ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۴ کد : ۶۵۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۷
به مناسبت فرارسیدن ایام 14 و 15 خرداد ماه سالروز رحلت جانگداز حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین 15 خرداد مردم قم ، دانشگاه حضرت معصومه(س) بیانیه ای صادر کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن کامل ا...
بیانیه دانشگاه حضرت معصومه(س) به مناسبت سالروز ارتحال امام امت و قیام 15 خرداد
به مناسبت فرارسیدن ایام 14 و 15 خرداد ماه سالروز رحلت جانگداز حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین 15 خرداد مردم قم ، دانشگاه حضرت معصومه(س) بیانیه ای صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، متن کامل این بیانیه بدین شرح است: 
بار دیگر گذر ایام سال، فرارسیدن روزی را خبر داد که این روز جزو تلخ ترین و ناگوارترین روزهای این کشور در دوران معاصر به شمار می رود.
آری؛ 14 خرداد ماه سالروز عروج آسمانی ابر مردی از تبار پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمدمصطفی(ص) و رهبری سترگ، که به پشتوانه ملتی غیور، بزرگ ترین رویداد قرن 20 را رقم زد و عارفی وارسته که سلوک و نجواهای عارفانه با پروردگارش همواره زبانزد نزدیکان و یاران ایشان بوده و است و نیز پیشوایی دلسوز و مهربان برای مظلومان و ستم دیدگان جهان بود.
ملت بزرگ ایران هرگز این رخ داد تلخ را از خاطر بیرون نخواهد برد و برای این ملت داغدار، مرهمی جز فرج مولا و مقتدایش حضرت ولی عصر(عج) التیام بخش نخواهد بود.
لکن این ملت، پیمانی استوار با امام عزیز خویش بسته است و آن حفظ نظام است که به فرموده حضرتش از اوجب واجبات و پشتیبانی از ولایت فقیه، تا اینکه آسیبی به مملکت وارد نشود.
ملت غیور و بزرگ ایران همواره در عرصه های مختلف به جهانیان اثبات کرده اند که ذره ای برای حفظ و حراست از این نظام الهی کوتاهی نکرده و به رغم همه دشمنی ها و دد منشی های دشمنانش همچون کوه ایستاده است.
همچنین در دفاع و پشتیبانی از اصل ولایت فقیه و مصداق شایسته آن همواره آماده بوده اند.
از خداوند متعال سپاسگزاریم که پس از تحمل داغ سنگین فراغ از امام امت، رهبری حکیم، آگاه، شجاع و هوشیار همچون حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) نصیب این ملت شد تا این انقلاب را به سر منزل مقصود برساند.
دانشگاهیان دانشگاه حضرت معصومه(س) همراه و همگام با سایر آحاد ملت در روز 14 خرداد ماه با حضور در مراسم سالروز ارتحال امام راحل عظیم الشأن (قدس سره)بار دیگر با آرمان های خمینی کبیر(ره) تجدید میثاق خواهند کرد.
اما رخداد دیگر این روزها سالروز قیام خونین مردم شجاع و و لایت مدار شهر مقدس قم در 15 خرداد 1342 است که بنا به فرموده حضرت امام روح الله(ره) تا ابد عزای عمومی است. 
بدون تردید قیام 15 خرداد مردم شریف قم و به خاک و خون کشیده شدن تعدادی از مردم شریف قم سرآغاز نهضتی بود که در سال های بعد در قامت انقلاب اسلامی خود را نشان داد.
ضمن تسلیت این عزای عمومی و با ادای احترام به ساحت بلند شهدای گرانقدر این روز بزرگ و به یاد ماندنی، اعلام  می کنیم که همراه با قشرهای مختلف مردم در مراسم گرامی داشت این روز شرکت خواهیم کرد.