بیانیه دانشگاه اراک در محکومیت روزنامه موهن شارلی ابدو

۲۹ دی ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۲ کد : ۶۵۵۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۸۰
دانشگاه اراک در محکومیت هتک حرمت به پیامبراکرم (ص) بیانه ای صادر کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم متن کامل این بیانیه بدین شرح است:باردیگر شاهد هتک حرمت شیاطین بد سیرت به ساحت مقدس و نورانی پیام آو...
دانشگاه اراک در محکومیت هتک حرمت به پیامبراکرم (ص) بیانه ای صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم متن کامل این بیانیه بدین شرح است:
باردیگر شاهد هتک حرمت شیاطین بد سیرت به ساحت مقدس و نورانی پیام آور حقیقت و مهربانی حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) بودیم .کافرانی که روزی پیامبر (ص) را به جرم هدایت، سنگ باران می کردند.این بار قلم های نا پاک وافکار پلید خود را نشان دادند.
روزنامه فرانسوی شارلی ابدواز قافله شیطان عقب نماند و با به تصویر کشیدن کاریکاتور توهین آمیز پیامبر عظیم الشان اسلام  به خیال خام خود ،قصد کمرنگ کردن اعتقادات و ارادت مسلمین عالم به ایشان را دارند .اما حضرت محمد (ص) نور حقیقتی است که در قلب و جان عالمیان نفوذ کرده است و خاموش شدنی نیست و هر روز نور هدایت پیامبر اکرم(ص)در عالم گسترده تر می شود .
این اقدام ناشایست و غیر اخلاقی و موهن شارلی ابدو در حقیقت روی دیگر سکه ای است که داعش وداعشیان در فضای دیگری بازی میکنند و آن تخریب چهره جهانی اسلام ناب محمدی (ص)است . افراطی گری ویژگی بارز اقدام داعش و شارلی ابدو است حرکت جاهلانه روزنامه شارلی ابدو و حمایت دولتمردان غربی ،تقویت چرخه خشونت و اسلام هراسی است .
مادانشگاهیان اراک همگام و هم صدا با امت آگاه محمدی (ص)این اقدام شنیع و ناشایست روزنامه شوم و مسموم شارلی ابدو را محکوم می نمائیم و با اعلام آمادگی درحمایت از ساحت رسول(ص) مهربانی از جامعه جهانی و سازمان های بین المللی جهان خواستاربرخورد قاطع با حامیان این فتنه جدید هستیم.