رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم خبر داد:

امضای یادداشت‌تفاهم همکاری علمی بین ایران و مجارستان

۲۵ آذر ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۹ کد : ۶۵۵۵۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۷۴۳
رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از امضا یادداشت تفاهم همکاری علمی، در حاشیه دیدار وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و مجارستان در محل وزارت امور خارجه خبر داد.
امضای یادداشت‌تفاهم همکاری علمی بین ایران و مجارستان

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسین سالارآملی با اعلام این خبر گفت: در حاشیه دیدار حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و پیتر سیارتو وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان صبح امروز یادداشت تفاهم همکاری علمی را به امضا رساندند که در راستای این سند؛ در بخش‌های مختلف علوم پایه، مهندسی، علوم انسانی، کشاورزی، سالیانه صد بورس تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و تعدادی در قالب فرصت‌های تحقیقاتی و مطالعاتی به صورت ۶ الی ۹ ماهه به متقاضیان اعطا می‌شود.

دکتر سالار آملی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه که وزیر امور خارجه به نمایندگی از وزیر علوم آن را امضا کرد، مقرر شد؛ در فراخوان عمومی که وزارت علوم آن را منتشر خواهد کرد، بورس‌های تحصیلی برای اتباع ایرانی از طرف مجارستان و متقابلاً بورس تحصیلی از طرف وزارت علوم برای متقاضیان مجار اعطا شود که برای هر دو طرف سامانه‌هایی برای اطلاع‌رسانی موضوع، در نظر گرفته خواهد شد که متعاقباً اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی گفت: همکاری آموزشی بین مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت خارجه و آکادمی دیپلماتیک مجارستان، یادداشت تفاهم در چارچوب برنامه بورسیه مجارستان برای اعطای بورسیه به دانشجویان میان وزارت علوم تحقیقات فناوری جمهوری اسلامی ایران و وزارت خارجه و تجارت مجارستان، به مدت سه سال معتبر است.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از همکاری سازنده و مستمر سفیر مجارستان در تهران و وزارت امور خارجه قدردانی کرد.