بوستان فیروزه دانشگاه نیشابور افتتاح شد

۲۷ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۷ کد : ۶۵۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۸۴
بوستان فیروزه دانشگاه نیشابور با حضور اعضای هیئت رئیسه،  هیئت امنا مجمع خیرین دانشگاه نیشابور و جمعی از اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان این دانشگاه افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم...
بوستان فیروزه دانشگاه نیشابور با حضور اعضای هیئت رئیسه،  هیئت امنا مجمع خیرین دانشگاه نیشابور و جمعی از اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان این دانشگاه افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، این بوستان به مساحت 2275 متر مربع واقع در منطقه 60 طرح جامع مجموعه پردیس، از بهار سال جاری با میزان اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون ریال از اعتبارات محوطه سازی این دانشگاه، احداث شده است.
نقشه طراحی این بوستان از میان 15 طرح رسیده به کارگروه هنری دانشگاه در سال 1393، بر پایه چهار باغ های ایرانی و طاق های یادآور معماری پارتی خراسان قدیم و 12 درگاه مقدس ایرانیان انتخاب شده و با الهام از نماد شهرستان نیشابور به نام فیروزه مزین شده است.
همچنین دراین بوستان نمایشگاهی دائمی از آثار هنری حجمی اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشکده هنر  دایرمی باشد، که هم اکنون در ضلع جنوبی آن، دو اثر فاخر از استاد نجیبی،عضو هیئت علمی برجسته این دانشگاه (طراح سکه بهار آزادی) با عناوین کمال الملک و کمال الدین بهزاد به چشم می خورد و زینت بخش قسمت دیگری از این بوستان، اثری از دانشجویان رشته مجسمه سازی این دانشگاه، مشتمل بر 37 پرنده آزادی به مناسبت گرامی داشت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می باشد.
گفتنی است؛ اعضای هیئت امنای مجمع خیرین دانشگاه نیشابور پس از مراسم افتتاحیه بوستان فیروزه از پروژه در حال اجرای خوابگاه دانشجویی دخترانه 120 نفره بازدید کردند.