حمایت ۱۳ میلیارد ریالی پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری از کانون های خلاقیت و شکوفایی استان

تعداد بازدید:۴۲۴
رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در نشست مدیران پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی آموزش و پرورش استان از حمایت ۱۳ میلیارد ریالی پارک علم و فناوری از کانون‌های خلاقیت و شکوفایی دانش‌آموزی در پژوهش¬سراهای دانش آموزی استان خبر داد.
حمایت ۱۳ میلیارد ریالی پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری از کانون های خلاقیت و شکوفایی استان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، دکتر اسماعیل پیرعلی رییس این پارک، در نشست مدیران پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی آموزش و پرورش گفت: یکی از سیاست‌های پارک علم و فناوری، نهادینه کردن فرهنگ ایده‌پردازی در میان دانش‌آموزان است که با تلاش پارک علم و فناوری و همکاری آموزش و پرورش حرکت خوبی در این راستا صورت گرفته است.

وی ادامه داد: تاکنون یک میلیارد ریال حمایت مستقیم از ۲۹ طرح دانش‌آموزی از ۶ کانون خلاقیت و شکوفایی در پژوهش‌سراهای استان انجام شده است.

دکتر پیرعلی تصریح کرد: یکی دیگر از حمایت‌های صورت گرفته تجهیز کانون‌های خلاقیت و شکوفایی دانش آموزی در پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی استان به مبلغ ۱۲ میلیارد ریال است که این اعتبار با پیگیری پارک علم و فناوری از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تخصیص یافت و تجهیزات خریداری شده در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت.

رییس پارک علم و فناوری با اشاره به نقش پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در تربیت دانش‌آموزان پژوهشگر بیان داشت: یکی از ارکان اصلی انقلاب پنچم صنعتی، توسعه و پرورش نیروی انسانی است که پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی باید پایه و کانون اصلی حوزه آموزش و پژوهش و اعتلای فرهنگ کسب و کار در میان دانش‌آموزان باشند.

دکتر پیرعلی تدوین آموزش‌های کوتاه مدت، تغییرات در کتب درسی و آشنایی دانش‌آموزان با مفاهیم کسب و کار را از رویکردهای جدید آموزش و پرورش دانست و اظهار امیدواری کرد، با توسعه نیروی انسانی، حمایت و ایجاد انگیزه و خودباوری در میان دانش آموزان شاهد پیشرفت کشور در حوزه فناوری و کسب و کار باشیم.

گفتنی است در پایان این نشست از تلاش های مدیران پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی استان تجلیل شد.

ر.افسری

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری