در راستای توسعه تحقیقات کاربردی صورت گرفت؛

امضای تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری البرز و فرماندهی انتظامی استان

تعداد بازدید:۳۹۹
با هدف توسعه تحقیقات کاربردی و تولید محتوای علمی، تفاهم‌نامه همکاری پارک علم و فناوری البرز و فرماندهی انتظامی استان با حضور رئیس پارک علم و فناوری البرز و سرتیپ دوم پاسدار "عباسعلی محمدیان" امضاء شد.
امضای تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری البرز و فرماندهی  انتظامی استان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، هدف از امضای این تفاهم نامه توسعه تحقیقات کاربردی و تولید محتوای علمی بین پارک علم و فناوری البرز و فرماندهی انتظامی استان است و دو طرف برای استفاده از توان و ظرفیت بین بخشی، استفاده از توان و تخصص پارک علم و فناوری البرز و همکاری مشترک برای ارتقای امنیت اجتماعی با استفاده از ظرفیت‌های خود، برنامه‌ریزی و تلاش می کنند.

مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز در مراسم امضای این تفاهم‌نامه که همزمان با هفته پژوهش و فناوری صورت گرفت با تشریح بخشی از دستاوردها و توانمندی‌های پارک علم و فناوری البرز گفت: پارک علم و فناوری البرز یکی از پارک‌های فعال کشور است که از ایده‌های فناورانه پژوهشگران و فناوران که قابلیت تجاری شدن دارند حمایت می کند.

وی بر حل مشکلات استان و کشور از طریق حمایت از طرح‌ها و ایده‌های فناورانه و علمی تأکید کرد و گفت: اطمینان داریم پارک علم و فناوری البرز و فرماندهی انتظامی استان (دفتر تحقیقات کاربردی این فرماندهی) می توانند همکاری‌های خوبی را شکل دهند.

رئیس پارک علم و فناوری البرز افزود: شرکت‌های دانش بنیان و فناور توانمندی در پارک حضور دارند که می توانند در زمینه هوشمندسازی پلیس و سایر زمینهها به کمک نیروی انتظامی بیایند.

سردار محمدیان فرمانده انتظامی استان البرز نیز با ابراز خرسندی از امضای تفاهم نامه همکاری با پارک علم و فناوری البرز گفت: از همه کسانی که برای توسعه علم و فناوری و تولید و اشتغال در کشور تلاش می کنند، تشکر و قدردانی می کنیم و دست آنها را می بوسیم.

سردار محمدیان با استقبال از گزارش دستاوردها و فعالیت های پارک علم و فناوری البرز خاطرنشان کرد: باید همکاری های دو مجموعه بیشتر شود و در این راستا علاقمند هستیم در اولین فرصت از بخش های مختلف مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز بازدید کنیم.

فرمانده انتظامی استان البرز با تصریح اینکه حمایت از تولید و حمایت از اقتصاد دانش بنیان تاکید مقام معظم رهبری است اظهار داشت: به دلیل تحریم‌های ظالمانه در شرایط سختی قرار داریم اما باید در این شرایط سخت با کمک پژوهش و فناوری مشکلات را حل کنیم و این خواسته رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

براساس این گزارش، معرفی اساتید و کارشناسان برای حضور در جلسات اندیشه ورزی، میزگرد و نشست‌های علمی-تخصصی مورد درخواست فرماندهی استان البرز و پارک علم و فناوری، معرفی محققین برای مشارکت در انجام پژوهش‌های مورد نیاز فرماندهی، برگزاری سخنرانی، همایش و کارگاه ها و دوره‌های آموزشی مشترک، ارائه مقالات تخصصی توسط محققین با موضوع حوزه مطالعات جغرافیای استان به منظور چاپ در فصل‌نامه علمی- تخصصی دانش انتظامی البرز، حمایت از طرح‌های تحقیقاتی در قالب بهره‌مندی از کسری خدمت در حوزه مطالعات جغرافیای استان، حمایت از تدوین طرح‌ها و پروژه‌ها، حمایت، ترغیب و تشویق اندیشمندان و دانشجویان جهت تدوین طرح‌های توجیهی، تفصیلی، مقالات، همکاری مشترک با واحدهای رشد، دانش‌بنیان و نانو غیر مستقر در پارک در سطح منطقه‌ای، هدایت صاحبان ایده برای پیاده‌سازی ایده از طریق ارائه ی خدمات و مشاوره‌های مورد نیاز، ایجاد تسهیلات برای ادامه فعالیت صاحبان ایده در قالب پذیرش در مرکز رشد واحدهای فناوری و تلاش برای فراهم آوردن حمایت‌های قانونی جهت حفظ حقوق مالکیت ایده‌پردازان از محورهای این تفاهم‌نامه همکاری است.

گفتنی است پارک علم و فناوری البرز در راستای توسعه همکاری با دستگاه‌های مختلف علمی و اجرایی تعامل با بخش‌های مختلف را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.

ر.افسری

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز