نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان بوشهر برگزار می‌شود

تعداد بازدید:۴۹۴
رییس پارک علم و فناوری خلیج‌ فارس گفت: نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان بوشهر از ۲۰ الی ۲۵ آذرماه به صورت مجازی برگزار می شود.
نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان بوشهر برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری خلیج فارس، دکتر حسن حبیبی رییس پارک علم و فناوری خلیج فارس در این خصوص اظهار داشت: در نمایشگاه امسال که بصورت مجازی برگزار می شود غرفه هایی طراحی شده و دستگاه‌های اجرایی، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی، دانشگاه‌ها و واحدهای فناور و دانش‌بنیان سراسر استان بوشهر در قالب عکس، فیلم، کاتالوگ و… آخرین دستاوردهای خود را به نمایش می گذراند.

رییس پارک علم و فناوری خلیج فارس با بیان اینکه پس از هفته پژوهش این نمایشگاه مجازی دایر خواهد بود، افزود: بازدید کنندگان می توانند برای ارتباط با فناوران و واحدهای دانش‌بنیان از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در غرفه‌ها اقدام کنند.

دکتر حبیبی تاکید کرد: برنامه‌ریزی لازم برای معرفی دستاورهای فناورانه و دانش‌بنیان در سطح ملی و بین‌المللی انجام شده است و در فاز بعدی، زبان‌های دیگر به این نمایشگاه اضافه خواهد شد و با همکاری سفارت‌خانه‌های جمهوری‌اسلامی در سایر کشورها، به سرمایه‌گذاران و مشتریان بین‌المللی معرفی خواهد شد.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری افزود: برگزاری نمایشگاه ساخت داخل نفت گاز و پتروشیمی در عسلویه، برگزاری دوره‌های آموزشی، برگزاری نمایشگاه در مراکز رشد استان بوشهر، نشست‌های B2B، تولید مستند و معرفی شرکت‌های فناور ودانش‌بنیان از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در پارک علم و فناوری خلیج فارس است.

دکتر حبیبی یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت نمایشگاه به آدرس FANBAZARBU.IR از آخرین دستاوردهای پژوهشی و فناوری بازدید کنند.

بر همین اساس، روزهای هفته پژوهش و فناوری به این شرح نامگذاری شده است؛ ۲۰ آذرماه که نخستین روز هفته پژوهش و فناوری است به نام " پژوهش و فناوری، مدرسه و دانشگاه" نامگذاری شده است و نواختن زنگ پژوهش در مدارس و معرفی دانش‌آموزان برتر پژوهشگر از مهمترین برنامه‌های این روز است.

یکشنبه ۲۱ آذرماه، دومین روز این هفته "پژوهش و فناوری؛ توسعه مرجعیت و دیپلماسی علمی" عنوان انتخاب شده برای این روز است و دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری برنامه‌های اختصاصی خود را در این روز انجام می دهند.

" پژوهش و فناوری؛ پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید " عنوان سومین روز هفته پژوهش و فناوری امسال است.

عنوان انتخاب شده برای چهارمین روز "پژوهش، فناوری و اثربخشی اجتماعی" است.

روز چهارشنبه ۲۴ آذرماه که پنجمین روز هفته پژوهش و فناوری است با عنوان" پژوهش، فناوری، علوم‌انسانی و علوم پایه" نامگذاری شده است و در برنامه‌های این روز بر توسعه علمی و مشارکت در پاسخگویی به نیازهای جامعه تاکید می‌شود.

روز پنچشنبه ۲۵ آذرماه آخرین روز از هفته پژوهش و روز ملی پژوهش است که با عنوان "بزرگداشت پژوهشگران و فناوران" نامگذاری شده است.

ر.ا ۵۲/ س. ر ۶۲

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری خلیج فارس