همزمان با مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان؛

نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهش و فناوری استان کرمانشاه افتتاح شد

تعداد بازدید:۳۴۴
طی مراسمی به مناسبت هفته پژوهش از ۷۰ نفر از پژوهشگران و فناوران برتر استان کرمانشاه تجلیل و نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهش و فناوری استان کرمانشاه افتتاح شد .
نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهش و فناوری استان کرمانشاه افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کرمانشاه، در این مراسم که با حضور معاون استاندار و مسئولان دانشگاه‌های استان و رییس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه برگزار شد، دکتر محمد نبی احمدی رئیس دانشگاه رازی طی سخنانی بااشاره به دستاوردها و اقدامات خوبی که طی چهار سال گذشته در استان بدست آمده، اظهار کرد: اگر بخواهیم وضعیت حوزه علم را هم در استان بررسی کنیم، باید گفت که علیرغم توان علمی خوبی که داریم، اما در بحث تجهیزات با مشکلاتی مواجه بوده ایم.

وی ادامه داد: دانشمندان و پژوهشگران برتر استان در این مدت توانمندی‌های زیادی داشته اند، اما از تجهیزات خوبی برای نشان دادن این توان برخوردار نبوده ایم.

رئیس دانشگاه رازی اضافه کرد: گاهاً کمبود تجهیزات مشکلاتی جدی برای پژوهشگران ما بوجود آورده، بگونه ای که در حال حاضر این مسئله در دانشکده نفت و پتروشیمی ارتباط آن را با صنعت دچار مشکل کرده است.

وی با تاکید براینکه مسئولان استانی باید برای حوزه پژوهش در استان دانشگاه را یاری کنند، گفت: دانشگاه کردستان طی سال گذشته از استانداری این استان حدود ۴۰ میلیارد تومان بودجه گرفته، این درحالی است که طی این مدت استانداری کرمانشاه ریالی به دانشگاه رازی کمک نکرده که این مسئله نیاز به بازنگری دارد.

دکتر احمدی متذکر شد: اگر جامعه علمی استان از این گونه حمایت‌ها بهره‌مند نشود، مرجعیت علمی که در سنوات گذشته داشته زیر سوال می‌رود و نمی‌توان به آن جایگاه سابق دست پیدا کند.

وی افزود: باید با نهایت وفاق و همدلی و همکاری هم برای پیشرفت دانشگاه‌های استان قدم برداریم و ارتباط عمیقی بین صنعت و دانشگاه شکل گیرد تا جایگاه سابق گذشته خود را بازیابیم و شعار سال را تحقق بخشیم.

رئیس دانشگاه رازی یادآورشد: اگر این مسئله عملی شود و بتوانیم مشکلات جامعه صنعتی را حل کنیم می توان قدم های بعدی را بلندتر برداشت و دانشگاه را به سمت مهارت افزایی پیش برد.

وی با تاکید براینکه دانشگاه مهارت‌افزا دانشجویانی با مهارت را وارد جامعه می کند، گفت: عدم تحقق این مسئله دانشجویان بی‌مهارتی را وارد جامعه می‌کند و یا اینکه عموماً وارد شغل‌های مرتبط با رشته تحصیلی خود نمی‌شوند.

*افتتاح مجازی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان کرمانشاه

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه در این مراسم گفت: نمایشگاه مجازی دستاورد‌های پژوهش و فناوری کرمانشاه از ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۴۰۰ بصورت مجازی برگزار می‌شود.

دکتر سیامک آزادی با اشاره به اینکه این دومین سالی است که نمایشگاه بصورت مجازی برگزار می‌شود، گفت: تاکنون ۴۷ دستگاه اجرایی مراکز آموزشی و دانشگاهی ۳۵۸ محصول و ۳۲۱ دستاورد خود را برای عرضه در این نمایشگاه معرفی کرده اند.

علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه مجازی می‌توانند به نشانی WWW.P.KTI.IR مراجعه کنند.

در ادامه ۲۹ نفر از پژوهشگران برتر از دانشگاه‌های مختلف استان کرمانشاه، ۹ نفر از پژوهشگران مراکز تحقیقاتی و ۱۹ نفر از پژوهشگران برتر دستگاه‌های اجرایی مورد تقدیر قرار گرفتند.

همچنین دکتر سیامک آزادی به عنوان پژوهشگر برگزیده جهاددانشگاهی استان در سال ۱۴۰۰ معرفی شد.

گفتنی است در پایان این مراسم ۹ فناور برتر از دانشگاه‌ها و صنایع استان و سه فناور برتر پارک علم و فناوری استان کرمانشاه مهندس احد قبادی مدیر عامل شرکت صنایع شیمیایی بیستون، مهندس احسان محمدی رایگانی مدیر عامل شرکت توسعه ارتباطات راشا، مهندس حسین اشرفی مدیر عامل شرکت تعاونی ۲۸۷۴ تیبا دارو معرفی شدند.

ل.س ۴۲/‏‬ س.ر ۶۲

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری کرمانشاه