همزمان با ۱۶ آذر روز دانشجو؛

شبکه تلویزیون اینترنتی دانشگاه تهران افتتاح شد

۱۷ آذر ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۴ کد : ۶۵۳۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۶۰
با حضور رییس دانشگاه تهران و همزمان با ۱۶ آذر روز دانشجو شبکه تلویزیون اینترنتی دانشگاه تهران در سازمان مرکزی این دانشگاه افتتاح شد.
شبکه تلویزیون اینترنتی دانشگاه تهران افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تهران، در مراسم رسمی افتتاح این شبکه تلویزیونی اینترنتی، دکترسید محمد مقیمی رییس دانشگاه تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی کرمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران و دکترسید مهدی شریفی مشاور رسانه‌ای رییس دانشگاه حضور داشتند.

رییس دانشگاه تهران در حاشیه افتتاح این شبکه تلویزیونی در جمع خبرنگاران گفت: در این رسانه تلاش خواهیم کرد متناسب با مسایل روز جامعه از جمله خشکسالی، آب، توسعه فرهنگی و زیرساخت اقتصادی دیدگاه‌های کارشناسی و تخصصی دانشگاه تهران را ارایه دهیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه تهران دارای نزدیک به ۵۰ دانشکده، ۲ هزار و ۲۰۰ عضو هیأت علمی است، ادامه داد: با توجه به دارا بودن این توانمندی ها در دانشگاه تهران، از این ظرفیت برای حل مسایل جامعه کم‌تراستفاده کرده ایم.

دکتر مقیمی در ادامه اعلام کرد: بر اساس تأیید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ۴۰ عضو هیان علمی دانشگاه تهران جزو پژوهشگران پراستناد یک درصد برتر جهان قرار گرفته اند.

رییس دانشگاه تهران تاکید کرد: این شبکه تلویزیونی اینترنتی دانشگاه تهران حلقه واسطی برای نیازهای عامه مردم خواهد بود و امید است که با افتتاح این شبکه تلویزیونی اینترنتی، شاهد آشتی مردم و دانشگاه باشیم.

دکتر مقیمی افزود: افتخار می‌کنیم دانشگاه تهران پیش قراول استکبارستیزی و منشاء تحولات بزرگ در کشور بوده و کشور را گام به گام به سمت تعالی معنوی و مالی پیش برده است.

وی گفت: امروز شاهد تحقق یکی از برنامه‌های دانشگاه تهران هستیم که در کمترین زمان ممکن اتفاق افتاد و امید است با کمک اصحاب رسانه بتوانیم به اهداف متعالی که مجموعه در نظر دارد برسیم.

رییس دانشگاه تهران با بیان اینکه فعالیت در این حوزه نیازمند مجوزهای قانونی است، اظهار داشت: خوشبختانه همکارانمان گام به گام این مسیر را برای اخذ مجوز طی کرده‌اند و با مجموعه‌ای از جمله آپارات و همچنین صدا و سیما تعامل داریم.

وی یادآور شد: در فضای امروزی نیاز است که موضوعات حوزه دانشگاه‌ها به جامعه به ویژه عامه مردم منعکس شود. مقام معظم رهبری همواره تاکید داشتند که حتماً باید فعالیت‌های دانشگاهی به جامعه منعکس شود، یکی از بخش‌هایی که انجام می‌دهیم همین موضوع است.

دکتر مقیمی افزود: رییس جمهور نیز سفارش کردند که حل مشکلات جامعه باید در صدر فعالیت‌های دانشگاهی قرار گیرد. از این رو تلاش می‌کنیم در زمینه حل مشکل جامعه گام بر داریم.

وی گفت: شبکه تلویزیونی اینترنتی که امروز در دانشگاه تهران افتتاح شد، بازگوی مشکلات مردم و جامعه خواهد بود که بعد از شناخت مسائل آن را به کارشناسان معرفی می‌کنیم تا راه حل های خود را عنوان کنند.

رییس دانشگاه تهران افزود: برای این کار از وجوه دولتی استفاده می کنیم. تمام مردم صاحب حق هستند که خروجی دانشگاه ها را ببینند و دانشگاه پاسخگوی نیازهای آنها باشد. خود را موظف می دانیم که متناسب با نیازهای جامعه خدمت کنیم.

لازم به یادآوری است که برنامه‌های شبکه تلویزیون اینترنتی دانشگاه تهران به گونه ای طراحی شده که می تواند هر هفته یک میزگرد با حضور اعضای یکی از انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه تهران و اساتید مرتبط با حوزه فعالیت آن انجمن علمی درباره یک مسئله روز کشور برگزار کند و دغدغه‌ها درباره آن موضوع از منظر دانشجویان این دانشگاه مورد بررسی قرار گیرد.

ر.ا ۵۲/ س. ر ۶۲

کلید واژه ها: دانشگاه تهران