بهره‌برداری از اولین ساختمان هوشمند دانشگاه یزد

۲۲ تیر ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۰ کد : ۶۵۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۵۲
مهندس بهروز یکتافر معاون مدیر دفتر طرح‌های عمرانی دانشگاه یزد با اشاره به بازدید رئیس دانشگاه و چند تن از مسئولان از مراحل ساخت ساختمان آموزشی پردیس علوم انسانی و اجتماعی به عنوان اولین ساختمان هوشمند...
مهندس بهروز یکتافر معاون مدیر دفتر طرح‌های عمرانی دانشگاه یزد با اشاره به بازدید رئیس دانشگاه و چند تن از مسئولان از مراحل ساخت ساختمان آموزشی پردیس علوم انسانی و اجتماعی به عنوان اولین ساختمان هوشمند دانشگاه گفت: این ساختمان ۳۱ مردادماه جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس یکتافر با اعلام این خبر گفت: با هدف تامین فضای آموزشی، کلاس و اتاق استادان، آزمایشگاه و فضای کامپیوتر برای پردیس علوم انسانی و اجتماعی، ساختمان جدیدی با اسکلت فلزی به مساحت ۲هزارمتر مربع زیربنا در دو طبقه مجهز به سیستم تاسیساتی پکیج روف‌تاپ در حال ساخت است.
وی افزود: این ساختمان از لحاظ روشنایی و سیستم تاسیساتی به عنوان اولین ساختمان هوشمند دانشگاه یزد به حساب می‌آید.
معاون مدیر دفتر طرح‌های عمرانی دانشگاه یزد زمان شروع ساخت این بنا را بهمن‌ماه سال ۹۴ اعلام و تصریح کرد: تاکنون این بنا ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته که امیدواریم تا زمان تعیین‌شده به بهره‌برداری برسد.
مهندس یکتافر گفت: برای ساخت این بنا، از محل طرح تامین و تجهیز فضاهای آموزشی مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده که تاکنون ساخت آن یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان هزینه دربر داشته است.