بهره برداری از فاز دوم خانه فرهنگ دانشگاه سمنان

۳۰ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۵:۲۶ کد : ۶۵۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۶۸
فاز دوم خانه فرهنگ دانشگاه سمنان با حضور مسئولان این دانشگاه به بهره برداری رسید . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عباس هنربخش رئوف رئیس دانشگاه سمنان در مراسم افتتاح این ساختمان ضمن تبریک حلول م...
فاز دوم خانه فرهنگ دانشگاه سمنان با حضور مسئولان این دانشگاه به بهره برداری رسید .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عباس هنربخش رئوف رئیس دانشگاه سمنان در مراسم افتتاح این ساختمان ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: دانشجویان رشته های مختلف باید از خانه فرهنگ استفاده بهینه کنند .
وی همچنین بر استفاده از امکانات این ساختمان برای سایر دانشکده ها نظیر برگزاری مراسم دفاع دانشجویان دکترا تاکید کرد .
در ادامه دکتر مسعود نصیری معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه سمنان گفت : این ساختمان در زمینی به مساحت 1145 متر مربع و دریک طبقه احداث شده است .
وی افزود : این ساختمان دارای دفاتر معاونت فرهنگی و اجتماعی و مدیریت امور فرهنگی، پژوهش سرای دانشجویی، واحد نشریات دانشجویی، کرسی های آزاد اندیشی، انجمن های علمی دانشجویی و کانون های فرهنگی هنری است و برای ساخت آن 561 میلیون تومان هزینه شده است .
سپس حجت الاسلام ذوالفقاری لقب مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه سمنان نیز در این مراسم درباره اهمیت فرهنگ از نگاه مقام معظم رهبری، همکاری نهادها و تشکل ها با معاونت فرهنگی و تاثیر اساتید در شکل گیری فرهنگ دانشجویان مطالبی بیان کرد .
وی به اهداف ایجاد خانه فرهنگ اشاره کرد و گفت: شناساندن اهمیت انقلاب به دانشجویان، جدی گرفتن علم و تحقیق در فضای دانشگاهی، ترویج فرهنگ علم اندوزی و ایجاد عزم و اراده در بین دانشجویان از جمله این اهداف است .
حجت الاسلام ذوالفقاری لقب دعوت از صاحب‌نظران، برپایی نمایشگاه ها و برگزاری اردوها و مسابقات مختلف فرهنگی را از مواردی عنوان کرد که باید از سوی بخش فرهنگی دانشگاه به آن اهمیت داده شود.