با حضور رئیس دانشگاه نوشیروانی بابل؛

سیستم مانیتورینگ و کنترل دما و رطوبت اتاق‌های سرور دانشگاه رونمایی شد

تعداد بازدید:۲۸۴
با هدف استانداردسازی اتاق‌های سرور، سیستم مانیتورینگ و کنترل دما و رطوبت در دانشگاه نوشیروانی بابل و با حضور رئیس و سایر مسئولین دانشگاه رونمایی شد.
سیستم مانیتورینگ و کنترل دما و رطوبت اتاق‌های سرور دانشگاه رونمایی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه نوشیروانی بابل، جلسه رونمایی از سیستم مانیتورینگ و کنترل دما و رطوبت جهت استانداردسازی اتاق‌های سرور با حضور ریاست دانشگاه، قائم مقام رییس، معاونین اداری‌مالی و پژوهش و فناوری، مدیر مرکز رشد فناوری، مدیر دفتر فنی و مرکز فناوری اطلاعات، مدیر عامل و مدیر ارشد فنی شرکت فرابینای هوشمند نوشیروانی برگزار شد.

دکتر حمید مشرقی مدیر مرکز رشد فناوری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در این مراسم رونمایی گفت: همان‌گونه که باورها در گذشته بر این بود که دانشگاه با حضور دانشجو معنا پیدا می‌کند، هم‌اکنون در یک فضای دگردیسی به سیستمی هستیم که اگر تجاری سازی، کارآفرینی و شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه‌ها وجود نداشته باشد، دانشگاه تنها به عنوان یک مؤسسه آموزشی صرف شناخته می‌شود که نمی‌تواند انتظارات جامعه را برآورده سازد و از میدان رقابت در نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی و ملی خارج می‌شود.

وی افزود: یکی از رویکردها و سیاست‌های مهم دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در برنامه راهبردی، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و تجاری‌سازی علم و تبدیل علم به ثروت است. همچنین ترغیب و حمایت از فارغ‌التحصیلان دانشگاه با همکاری اعضای هیات علمی برای به بلوغ رساندن شرکت‌هایی که بتوانند از ظرفیت‌های دانشگاه برای تبدیل توانمندی‌هایشان به ثروت استفاده کنند. با توجه به اینکه مهم‌ترین حمایت از این شرکت‌ها فراهم کردن بازار برای آن‌هاست، خوشبختانه با توجه ویژه ریاست دانشگاه، اولین مشتری این شرکت‌ها با توجه به نیاز مجموعه، خود دانشگاه بوده است که باعث می‌شود انگیزه‌های متخصصان و اعتماد خریداران و مشتری‌های دیگر بالا برود.

خانم سارا قلی پور مدیرعامل شرکت فرابینای هوشمند نوشیروانی، مستقر در مرکز رشد دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در این جلسه اظهار داشت: اتاق‌های سرور، بخش بسیار مهمی از یک سازمان هستند که با استانداردسازی آن می‌توان از خسارت‌های احتمالی جلوگیری کرد. مانیتورینگ دما و رطوبت، بخش مهمی از موارد استانداردهای بین‌المللی اتاق سرور است. با کنترل بهینه‌ی دمای اتاق سرور، علاوه بر اینکه از آسیب رسیدن به پردازنده‌ها و قطعی‌های احتمالی جلوگیری می‌شود، بلکه می‌توان در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی نمود.

آقای مبین علیزاده مدیر ارشد فنی این شرکت گفت: درحال حاضر دو اتاق سرور و یک اتاق UPS دانشگاه مجهز به دستگاه کنترل شبکه‌ای اسپلیت با قابلیت اندازه‌گیری دما و رطوبت می‌باشند. همچنین نرم افزار این سیستم دارای قابلیت نمایش دما و رطوبت به طور لحظه‌ای و از راه دور(مرکز عملیات شبکه) است. این نرم‌افزار می‌تواند اسپلیت‌های موجود در اتاق‌های سرور را بصورت سازمانی و هوشمند کنترل کند.

در پایان این مراسم دکتر جواد واثقی امیری با اشاره به اینکه شرکت فرابینای هوشمند نوشیروانی محصولات خوبی را با توجه به نیاز جامعه در ایام کرونا رونمایی کرد، اظهار داشت: یکی از سیاست‌های مهم دانشگاه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و نیروهای جوان متخصص و فعالی است که نیازسنجی می‌کنند و با اولویت‌بندی‌بندی و برنامه‌ریزی گام به گام در راستای رفع آن حرکت کرده و از دانش فنی خود و شرایط دانشگاه برای تولید محصول کمک می‌گیرند.

رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با تاکید بر موضوع مهم نیاز سنجی افزود: متخصصان شرکت همواره باید فعالیت بیش از پیش داشته باشند و سطح خود را ارتقاء ببخشند و محصولات استاندارد تولید کنند؛ چرا که کارهای دقیق و محصولات استاندارد موجب می‌شود تا وسعت فعالیت افزایش پیدا کند، رضایتمندی مشتری را به همراه داشته باشد و شرکت به بازار خوبی دست پیدا کند.

ر. ا ۵۲/ م. ع ۶۰

 

کلید واژه ها: مرکز رشد دانشگاه نوشیروانی بابل