دکتر شمسی‌پور در آیین معارفه سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری:

در کنار توسعه علمی، تربیت دانشجویانی در تراز انقلاب اسلامی را دنبال می‌کنیم

۰۱ آذر ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۶ کد : ۶۴۸۷۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۲۲
مشاور وزیر علوم و سرپرست حوزه وزارتی در آیین معارفه سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری اظهار داشت: یکی از برنامه‌ها و رویکردهای مهم وزارت علوم و دانشگاها در کنار توسعه علمی و فناوری، تربیت دانشجویانی در تراز انقلاب اسلامی و جامعه مهدوی است.
در کنار توسعه علمی، تربیت دانشجویانی در تراز انقلاب اسلامی را دنبال می‌کنیم

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، آیین تکریم دکتر علی اصغر مولوی رئیس سابق و معارفه دکتر محمد علی زنگنه اسدی سرپرست جدید دانشگاه حکیم سبزواری با حضور دکتر علی شمسی‌پور مشاور علوم وزیر و سرپرست دفتر وزارتی، امام جمعه شهرستان، نمایندگان سبزوار در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار، فرمانده سپاه و جمعی از مسئولین شهری، مسئولین و مدیران و همکاران دانشگاه برگزار شد.

دکتر علی شمسی‌پور، سرپرست حوزه وزارتی علوم در این نشست با اشاره به دیدگاه‌های امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب در خصوص رسالت دانشگاه‌ها افزود: یکی از اهداف اصلی دانشگاه‌ها تربیت نیروی انسانی است.

وی اضافه کرد: پس از تربیت دانشجوی مهدوی و تراز انقلاب اسلامی موضوع دوم توجه به تولید علم و فناوری است که جمهوری اسلامی در عرصه علمی پیشرفت های فراوانی کسب کرده است.

مشاور وزیر علوم گفت: در کنار توجه به تولید علم، نافع بودن و کاربردی بودن آن نیز اهمیت دارد که آموزش عالی در این حوزه، نگاه ویژه ای دارد همچنین مرجعیت علمی، توسعه دیپلماسی علمی، احیای معاونت فناوری، تحول در علوم انسانی، راه اندازی صندوق حمایت از فناوری از برنامه های محوری و پیش روی وزارت علوم است.

شمسی‌پور افزود: کار شبانه روزی، ایفای نقش در قبال مشکلات جامعه و پیشگامی در خدمت و رفع مشکلات باید مورد توجه مدیران و مسوولان دانشگاهی قرار گیرد.

وی ادامه داد: از رویکردهای کنونی وزارت علوم مرجعیت علمی تولیدات علمی کشور در سطح بین المللی و ارتباط بیشتر اعضای هیات‌علمی دانشگاه‌ها با نهادهای علمی و مرجع خارجی و ایجاد صندوق حمایت از فناوری است.

وی در پایان سخنان خود از تلاش‌ها و خدمات دکتر مولوی در زمان تصدی ریاست دانشگاه قدردانی و برای دکتر زنگنه اسدی در سمت سرپرست جدید دانشگاه حکیم سبزواری آرزوی موفقیت کرد.

سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری در سخنرانی خود در این مراسم گفت: خداوند قادر متعادل را سپاس می گویم که زمینه خدمت در یک عرصه مهمتر از قبل را به بنده عنایت کرد.

دکتر محمد علی زنگنه اسدی افزود: انشالله که بتوانیم در خدمت دوستان بزرگواری که بیش از سی سال این دانشگاه را از یک پردیس کوچک به دانشگاهی جامع و بزرگ تبدیل کرده اند، زمینه رشد و بالندگی و پیشرفت همه جانبه و هر چه بیشتر دانشگاه بزرگ و پرافتخار حکیم سبزواری را فراهم آوریم.

سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به اینکه این امر فراهم نمی شود مگر با وحدت همدلی، انسجام و خرد جمعی ناشی از آن، تاکید کرد: دست یاری خود را به سمت همه بزرگواران جامعه دانشگاهی سبزوار و صاحب نظران خارج از مجموعه دانشگاه دراز می کنم و امیدوارم که بنده را از راهنمایی های خودشان در این مهم دریغ نکنند.

دکتر علی اصغر مولوی، رئیس پیشین دانشگاه در سخنرانی خود در این مراسم با اشاره به اینکه امروز سراغاز جدید برای دانشگاه حکیم سبزواری است، گفت: خوشحالم که مسئولیت دانشگاه را به همکار عزیز و ارجمندم دکتر زنگنه اسدی می سپارم و آرزوی توفیق بیش از پیش برای ایشان و همراهانشان دارم.

وی افزود: از همه مسئولین، مدیران، اعضای محترم هیات علمی، کارکنان و دانشجویان برای همه تلاش ها و همراهی ها در این چند سال که مسئولیت ریاست دانشگاه را بر عهده داشتم، تشکر و قدردانی می کنم.

در پایان این مراسم حکم سرپرستی دکتر زنگنه اسدی و پیام تقدیر تشکر وزیر علوم از دکتر مولوی قرائت شد همچنین با اهدای هدایایی از طرف مسولین شهری و دانشگاهی از دکتر مولوی تقدیر شد.
 

کلید واژه ها: آیین معارفه سرپرست دانشگاه دانشگاه حکیم سبزواری دکتر شمسی‌پور