رئیس سازمان امور دانشجویان تاکید کرد:

تلاش وزارت علوم بر حل مشکلات دانشجویان بین‌المللی دانشگاه‌ها

۳۰ آبان ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۰ کد : ۶۴۸۵۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۰۷
معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان در نشست با جمعی از دانشجویان بین‌المللی شاغل به تحصیل در ایران گفت: مسئولان وزارت علوم بر حل مشکلات دانشجویان بین‌المللی شاغل به تحصیل در ایران اهتمام جدی دارند و سازمان امور دانشجویان پیگیر این مشکلات است.
تلاش وزارت علوم بر حل مشکلات دانشجویان بین‌المللی دانشگاه‌ها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، به منظور بررسی مسائل و برخی مشکلات دانشجویان بین‌المللی در ایران، نشست جمعی از این دانشجویان با حضور رئیس و مدیران سازمان امور دانشجویان در محل این سازمان برگزار شد.

دکتر هاشم داداش پور در ابتدای این نشست گفت: بر طرف کردن مشکلات احتمالی دانشجویان بین‌المللی شاغل به تحصیل در ایران برای مدیران سازمان امور دانشجویان مهم است و در همین راستا جلسات مستمر با دانشجویان بین المللی ادامه دارد.

وی افزود: تلاش ما این است که میزبان خوبی برای دانشجویان شاغل به تحصیل در ایران باشیم و این دانشجویان با کمترین مشکل تحصیل خودرا به اتمام برسانند.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: تلاش می‌کنیم شرایط فراهم شود تا ویزای دانشجویان مقیم ایران برای کل دوره تحصیل باشد و شرایطی و تسهیلاتی فراهم شود تا دانشجویان برای رفت و برگشت به کشورشان دچار مشکل نشوند.

وی افزود: در گذشته، سامانه الکترونیکی برای دانشجویان بین‌المللی نداشتیم و آن را راه اندازی کرده‌ایم تا ارتباط ما با دانشجویان از این طریق این سامانه باشد.

رئیس سازمان امور دانشجویان در خصوص زبان تدریس در دانشگاه‌های ایران گفت: مبنای کار و معیار ما برای دانشجویان بین‌المللی، زبان فارسی هست و الزامی برای زبان انگلیسی در قوانین ما نیست.

دکتر داداش پور اعلام کرد: براساس برنامه‌های توسعه، مأموریت و سیاست جدید ما جذب دانشجویان بین‌المللی بیشتر است و سعی می‌کنیم موانع موجود را بررسی و برای رفع آن راهکار ارائه کنیم تا زمینه جذب دانشجویان بیشتری در کشور فراهم شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان در پایان گفت: برای پیگیری این موارد کارگروهی با حضور معاون بورس و امور دانشجویان خارج و مدیرکل دانشجویان غیرایرانی سازمان و نمایندگان دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌شود.

همچنین در ادامه این نشست، تعدادی از دانشجویان به مشکلات و موانع موجود اشاره کرده و انتظارات خود را با ریاست سازمان امور دانشجویان در میان گذاشتند.

ل. س ۴۲. س. ر ۶۲

کلید واژه ها: سازمان امور دانشجویان