رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان:

باید زمینه توسعه سریع فناوری‌ها را در کشور فراهم کنیم

تعداد بازدید:۷۰۰
رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: شرکت‌های این شهرک سال گذشته فروش ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان محصول و صادرات ۳۷ میلیون دلار را تجربه کردند که عدد چشمگیری است، اما با افق هایی که می‌توانیم به آن برسیم فاصله زیادی دارد.
باید زمینه توسعه سریع فناوری‌ها را در کشور فراهم کنیم

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دکتر جعفر قیصری رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در اختتامیه شانزدهمین جشواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی، با اشاره به این موضوع که فن‌آفرینی و کارآفرینی زمانی در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان شروع شد که بسیاری باور نمی کردند در کشور بتوان چنین کارها و حرکت‌های اثرگذاری را انجام داد، اظهار کرد: امروز مسئولیت سنگینی داریم، چراکه در مقطعی در خدمت کارآفرینان و فن‌آفرینان هستیم که این نهال به بالندگی خوبی رسیده و می‌تواند در بخش‌های مهم کشور تاثیرگذار باشد و این تاثیر را به عینه می‌توانیم ببینیم.

وی با بیان اینکه وظیفه امروز ما خطیرتر و پیچیده‌تر است، گفت: باید زمینه توسعه سریع فناوری‌ها را در کشور فراهم کنیم، به همین دلیل در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و در دو جشنواره پانزدهم و شانزدهم شیخ بهایی محور تجاری‌سازی و رفع چالش‌های اساسی کشور را به عنوان محورهای اصلی دنبال کرده‌ایم.

دکتر قیصری برگزاری چنین رویدادهایی را برای جلب اعتماد به محصولات فناور در کشور لازم دانست و افزود: باید برنامه‌های روشن و مشخصی داشته باشیم و بتوانیم چالش‌های این حرکت را برطرف کنیم. بخشی از این کار نیاز به سرمایه دارد. برای جلب اعتماد بخش خصوصی نیاز به مکانیزم‌های ارزیابی دقیق، اعتماد سازی یا حتی بخش کوچکی از مشارکت داریم.

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اعلام اینکه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بخشی را به صورت حرفه‌ای برای ارائه، شناسایی و ارزیابی طرح های فناور به سرمایه‌گذاران اختصاص داده است، گفت: به این منظور بسترهایی جهت قیمت گذاری مناسب برای ایده های فناورانه و نوآورانه‌ایی که بتواند اعتماد دو طرف را جلب کند در رویدادی مثل جشنواره شیخ بهایی ایجاد شده و امیدواریم بتوانیم در این مسیر موفق عمل کنیم.

ر.ا ۵۲/ س. ر ۶۲

کلید واژه ها: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان