با هدف استفاده از خرد جمعی برای خدمت‌رسانی بهتر به جامعه ایثارگران دانشگاهی؛

اولین جلسه اتاق فکر ایثارگران در وزارت علوم تشکیل شد

۲۹ آبان ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۷ کد : ۶۴۸۳۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۵۸
در راستای استفاده از خرد جمعی برای خدمت‌رسانی بهتر به جامعه ایثارگران دانشگاهی، اتاق فکر شاهد و ایثارگر وزارت علوم که یکی از اتاق‌های فکر ۱۵ گانه این وزارت است؛ به عنوان اولین اتاق فکر، نخستین جلسه خود را به صورت ترکیب حضوری و مجازی برگزار کرد.
اولین جلسه اتاق فکر ایثارگران در وزارت علوم تشکیل شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، محمد‌علی نوده رئیس اتاق فکر ایثارگران وزارت علوم، در این خصوص گفت: این اتاق فکر برای اولین بار در وزارت علوم تشکیل می شود و هدف از تشکیل آن ترویج روحیه و فرهنگ ایثارگری و ارائه خدمات بهتر به ایثارگران آموزش عالی به عنوان اهداف کلان و اصلی وزارت علوم است.

وی افزود: در حال حاضر اعضای هیات علمی و کارمندان آموزش عالی ایثارگر دو گروهی هستند که مغفول مانده‌اند و این دو گروه، اعضای ثابت دانشگاه‌ها هستند و در ساختا رسمی هم اکنون شاهد فعالیت ادارات کل شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها هستیم که مختص دانشجویان است.

نوده ادامه داد: با توجه به اینکه وزیر محترم علوم خود از جامعه ایثارگران است، تاکید دارد که قوانین و مقرراتی که در عرصه خدمات‌رسانی به ایثارگران وجود دارد به نحو شایانی در جامعه علمی کشور هم اعمال شود.

وی افزود: در همین راستا چارت سازمانی اداره امور ایثارگران وزارت علوم را طراحی کردیم که در این جلسه پس از موافقت اعضا برای تصویب به استحضار وزیر علوم می رسد تا پس از تصویب نهایی به دانشگاه‌ها ابلاغ شود.

رئیس اتاق فکر امور ایثارگران وزارت علوم، بااشاره به جایگاه این اداره اظهار داشت: از نظر سازمانی جایگاه اداره امور ایثارگران به صورت مستقیم زیر نظر وزیر علوم قرار دارد.

دکتر صباغ عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر و دبیر اتاق فکر ایثارگران وزارت علوم نیز با اشاره به ترویج روحیه ایثارگری در بین مسئولان کشور بیان داشت: بحث تهیه اساسنامه‌ای که در تمامی ادارات کارساز باشد، مطرح است که باید در جلسات مورد بررسی قرار دهیم.

در ادامه، اعضا حاضر در جلسه در رابطه با ساختار مشاور وزیر و اداره امور ایثارگران به بحث و بررسی پرداختند و پیشنهادات خود را در این خصوص مطرح کردند.

شایان ذکر است که اعضای اتاق فکر اداره امور ایثارگران وزارت علوم، همگی از اعضای هیات علمی و کارکنان با تجربه دانشگاه‌ها و ستاد وزارت عتف و دارای تحصیلات تکمیلی هستند.

 

 

کلید واژه ها: اتاق فکر ایثارگران وزارت علوم


( ۴ )