در راستای توسعه روابط علمی مشترک؛

سفیر رومانی در ایران با رئیس سازمان امور دانشجویان دیدار و گفت‌وگو کرد

۲۳ آبان ۱۴۰۰ | ۱۰:۵۰ کد : ۶۴۷۳۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۶۲
معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور و خانم میرلا کارمن گرکو سفیر رومانی در تهران به منظور گسترش ارتباطات علمی، فناوری بین ایران و رومانی دیدار و گفت و گو کردند.
سفیر رومانی در ایران با رئیس سازمان امور دانشجویان دیدار و گفت‌وگو کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، در این دیدار که در محل این سازمان برگزار شد، طرفین در راستای ارتقای تعاملات علمی، دانشگاهی، دانشجویی و همچنین همکاری‌های متقابل برای معرفی ظرفیت‌های تحصیل در دانشگاه‌های ایران و رومانی و اعطای بورسیه به دانشجویان تبادل نظر کردند.

ارزشیابی دانشگاه‌های ۲ کشور و راه اندازی فرصت‌های مطالعاتی برای دانشجویان از دیگر محورهای این دیدار بود.

دکتر داداش پور در این نشست گفت: در تعامل بین دو کشور جدی و خواستار تعامل بیشتر در خصوص تبادل استاد و دانشجو هستیم.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه افزایش تعداد دانشجویان خارجی از اولویت‌های وزارت علوم است، سازمان امور دانشجویان به منظور افزایش جذب دانشجوی خارجی و زمینه سازی تحصیل دانشجویان علاقه مند ایرانی در رومانی، از ایجاد بستری برای معرفی دانشگاه‌های ایران در رومانی و انجام متقابل این امر در ایران استقبال می‌کند.

میرلا کارمن گرکو سفیر رومانی در ایران نیز در این دیدار گفت: با توجه به ارتباط ۱۲۰ ساله بین دو کشور مهمترین در خواست رومانی از سازمان امور دانشجویان، همکاری بیشتر بین دانشگاه‌های دو کشور، تبادل دانشجو، استاد و تبادلات فرهنگی است که عملیاتی شدن این هدف به برنامه ریزی مدون و جدی نیاز دارد.

وی همچنین ضمن دعوت از دکتر داداش پور برای سفر به رومانی و بازدید از مراکز آموزش عالی این کشور اظهار داشت: با توجه به اینکه دانشگاه‌های رومانی شرایط و استانداردهای مناسبی برای دانشجویان خارجی دارند، در ارزشیابی دانشگاه‌ها که هرسال توسط وزارت علوم ایران انجام می‌شود تعداد بیشتری از دانشگاه‌های رومانی مورد ارزیابی قرار گیرد.

همچنین در این دیدار مقرر شد ضمن بررسی موارد انجام شده، زمینه‌ای برای تدوین و امضای تفاهم نامه همکاری بین وزرای علوم دوکشور تدوین شود.

گفتنی است؛ در این دیدار لوچیان انوریو دبیر اول سفارت رومانی، دکتر سلمان پور سرپرست معاونت بورس و امور دانشجویان خارج، دکتر حاجی زاده مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان و دکتر رازقی سرپرست اداره کل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان نیز حضور داشتند.

کلید واژه ها: سازمان امور دانشجویان


( ۱ )