زمان دریافت آثار پژوهشی سیزدهمین جشنواره بین‌‌المللی فارابی تمدید شد

۱۶ آبان ۱۴۰۰ | ۱۶:۰۳ کد : ۶۴۶۲۳ اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۷۱۴
زمان دریافت آثار پژوهشی سیزدهمین جشنواره بین‌‌المللی فارابی؛ ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی تا پایان آبان ماه سال جاری تمدید شد.
زمان دریافت آثار پژوهشی سیزدهمین جشنواره بین‌‌المللی فارابی تمدید شد

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دبیرخانه سیزدهمین جشنواره بین‌‌المللی فارابی با اعلام این خبر گفت: به دلیل درخواست‌های متعدد دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و موسسات پژوهشی، مراکز حوزوی و ناشران، مدت زمان ثبت و ارسال آثار در سامانه سیزدهمین جشنواره بین‌‌المللی فارابی، تا پایان آبان‌ماه تمدید شد.

دکتر حسین میرزائی با اشاره به اینکه این زمان مجدداً قابل تمدید نخواهد بود، گفت: مراکز حوزوی و ناشران تنها تا پایان روز یک شنبه ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۰ فرصت دارند، آثار خود را شامل «کتاب پژوهشی»؛ «گزارش نهایی پژوهش»؛ «رساله دکتری» و «پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد» که در سه سال گذشته (از ابتدای فروردین ۱۳۹۷ تا پایان اسفند ۱۳۹۹) انجام شده است، در سایت جشنواره به نشانی (WWW.FARABIAWARD.IR) ثبت کنند.

وی افزود: آثار علمی در این دوره از جشنواره نیز در پانزده گروه علمی «اخلاق، ادیان و عرفان»، «تاریخ، جغرافیا و باستان‌‌شناسی»، «حقوق»، «زبان، ادبیات و زبان¬‌شناسی»، «علوم اجتماعی و علوم ارتباطات»، «علوم اقتصادی، مدیریت و علوم مالی»، «علوم تربیتی، روانشناسی و علوم ورزشی»، «علوم سیاسی، روابط بین‌الملل و مطالعات منطقه‌ای»، «علوم قرآنی، تفسیر و حدیث»، «فقه و اصول»، «فلسفه، منطق و کلام»، «فناوری اطلاعات، اطلاع‌‌رسانی و کتابداری»، «مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)»، «مطالعات هنر و زیبایی¬‌شناسی» و «مطالعات میان رشته‌ای» دریافت می‌‌شوند. بخش بین‌الملل جشنواره نیز آثار مربوط به حوزه ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی را دریافت می‌کند.

گفتنی است جشنواره بین‌المللی فارابی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کمیسیون ملی یونسکو، دفتر منطقه‌ای و کمیسیون ملی آیسسکو، بنیاد ملی نخبگان و موسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هر ساله برگزار می‌‌شود.

 


( ۲ )