نفرات برتر مسابقات قهرمانی شطرنج آنلاین دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های کشور مشخص شد

۱۶ آبان ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۹ کد : ۶۴۶۱۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۱۲
مسابقات شطرنج آنلاین قهرمانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های کشور با قهرمانی مهدی غلامی اوریمی و سیده ملیحه احمدی قهرمان به پایان رسید.
نفرات برتر مسابقات قهرمانی شطرنج آنلاین دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های کشور مشخص شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، مسابقات قهرمانی شطرنج آنلاین دانشجویان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور با شرکت ۲۵۰ دانشجوی دختر و پسر از از ۳۷ دانشگاه کشور به میزبانی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد خراسان جنوبی برگزار شد.

در جریان این مسابقات، و در پایان مرحله مقدماتی ۱۲ نفر برتر بخش دختران و ۱۲ نفر برتر بخش پسران به مرحله نهایی راه یافتند که در رقابت های مرحله نهایی، که تحت نظارت داوران بین المللی فدراسیون شطرنج و با نصب ۲ دوربین کنترل (جهت نظارت بر کیفیت بازی ها) برگزار شد.

بنابراین گزارش در رقابت های بخش پسران، مهدی غلامی اوریمی از دانشگاه تهران عنوان قهرمانی این بخش را به خود اختصاص داد.، حسین گنجعلی دانشجوی دانشگاه تهران و ابوالفضل کاظمیان از دانشگاه صنعتی امیرکبیر به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

در رقابت‌های بخش دختران؛ سیده ملیحه احمدی دانشجوی دانشگاه کوثر قهرمان شد، آناهیتا غلامی اوریمی دانشجوی دانشگاه تهران نایب قهرمان شد و وصال حامدی نیا از دانشگاه فردوسی مشهد به مقام سوم رسید.

در مراسم اختتامیه این رقابت‌ها که به صورت برخط برگزار شد دکتر ابراهیم علی دوست، مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان ضمن تقدیر از برگزارکنندگان و میزبان این مسابقات، با تاکید بر حمایت این اداره کل از رشد و توسعه فعالیت‌های همگانی و قهرمانی در دانشگاه‌ها، از توجه و رعایت اصول و قواعد بازی جوانمردانه توسط دانشجویان قدردانی کرد.

شایان ذکر است، به نفرات برتراین مسابقات، حکم قهرمانی و جوایزی اهداء خواهد شد.

 

کلید واژه ها: سازمان امور دانشجویان