بنیانگذار پژوهشگاه مواد وانرژی بر کاربردی کردن انرژی خورشیدی جهت کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها تاکید کرد

۲۵ فروردین ۱۳۹۳ | ۰۹:۰۷ کد : ۶۴۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۷۵
دکتر سیاوش وجدانی بنیانگذار و اولین رئیس پژوهشگاه مواد وانرژی بر کاربردی کردن انرژی خورشیدی جهت کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها در کشور تاکید کرد.<br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر وجدانی در آستانه چ...
دکتر سیاوش وجدانی بنیانگذار و اولین رئیس پژوهشگاه مواد وانرژی بر کاربردی کردن انرژی خورشیدی جهت کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها در کشور تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر وجدانی در آستانه چهلمین سالگرد تاسیس این پژوهشگاه با حضور در جمع اعضای هیئت علمی در سخنانی اظهار داشت: در حال حاضر کاربرد انرژی خورشیدی و ساختمان های خورشیدی در راستای مصرف انرژی های مورد نیاز ساختمان ها از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی افزود: با نصب سیستم های برق خورشیدی در ساختمان ها نه تنها می توان انرژی مصرفی خالص ساختمان را به صفر رساند، بلکه سود حاصل از فروش برق مازاد را نیز عاید ساختمان کرد.
اولین رئیس پژوهشگاه مواد وانرژی خاطر نشان کرد: در حال حاضر در دنیا بحث خرید و فروش برق خورشیدی بین ساختمان ها مطرح شده است.
وی همچنین در ادامه سخنان خود به تامین روشنایی ساختمان ها با استفاده از چراغ های LED جدید اشاره کرد و گفت: با طراحی و تنظیم نور چراغ های LED می توان  تا 80 درصد برق مصرفی ساختمان ها را کاهش داد و در عین حال نور بهتری دریافت کرد.
دکتر وجدانی افزود: در این نوع چراغ های LED جدید، نور چراغ ها قابل تنظیم بوده واز راه دور قابل تغییر و خاموش وروشن شدن می باشد.
وی در خاتمه تغییر شکل این چراغ های LED نسبت به ساختمان های متفاوت، زمان بندی روشن و خاموش شدن و تحت کنترل بودن آن را از مزایای این چراغ ها نسبت به نوع موجود آن دانست.