وزیر علوم:

ارتقای شناخت دانشجویان از مسائل سیاسی از برنامه‌های مهم وزارت علوم است

۰۸ آبان ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۳ کد : ۶۴۴۵۰ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۱۵۲۴
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: ارتقای شناخت دانشجویان از مسائل سیاسی جزو برنامه‌های وزارت علوم است و یکی از مجموعه‌هایی که می‌تواند در این زمینه موثر عمل کند، تشکل‌های دانشجویی است که دانشجویان در این تشکل‌ها یاد می‌گیرند در عرصه سیاسی چگونه تعامل داشته باشند.
ارتقای شناخت دانشجویان از مسائل سیاسی از برنامه‌های مهم وزارت علوم است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدعلی زلفی گل در رابطه با برنامه وزارت علوم برای ساماندهی فعالیت تشکل‌های دانشجویی، اظهار داشت: شرایطی را ایجاد می کنیم که دانشجویان بتوانند شور و نشاط سیاسی خود را داشته باشند و میزان فهم خود را از مسائل سیاسی ارتقا دهند.

وی در گفتگو با ایرنا با بیان اینکه تشکل‌های دانشجویی محل فراگیری تعاملات سیاسی است، افزود: آموزش مفاهیم سیاسی و رشد فهم سیاسی دانشجویان جزو مهمترین برنامه‌های وزارت علوم است؛ چراکه محیط دانشگاه باید به یک محیط پرنشاط تبدیل شود.

دکتر زلفی گل اظهار داشت: علاوه بر یادگیری و ارتقای دانش سیاسی، دانشجویان به عنوان مدیران آینده کشور در تشکل‌های دانشجویی، مدیریت را در دوران تحصیل دانشگاهی خود تجربه می کنند.

وزیر علوم همچنین در رابطه با طرح ساماندهی مراکز و موسسات آموزش عالی، گفت: قسمت عمده این طرح انجام شده است.

دکتر زلفی گل افزود: در واقع شورای عالی انقلاب فرهنگی طرح ساماندهی مراکز و موسسات آموزش عالی را تصویب کرده و قسمت عمده این طرح انجام شده است.

کلید واژه ها: وزیر علوم


( ۹ )