معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم:

تاسیس معاونت فناوری در وزارت علوم به تحقق اقتصاد دانش‌بنیان کمک می‌کند

۰۷ آبان ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۶ کد : ۶۴۴۳۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۸۴
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تاسیس معاونت فناوری در این وزارتخانه گام مهمی در راستای اقتصاد دانش‌بنیان است و به تحقق این مهم کمک شایانی می‌کند.
تاسیس معاونت فناوری در وزارت علوم به تحقق اقتصاد دانش‌بنیان کمک می‌کند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایرنا، دکتر علی خطیبی در حاشیهآیین معارفه سرپرست دانشگاه کاشان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وزارت علوم با توجه به حجم زیاد دانش‌آموختگان دانشگاهی، جوانان مستعد و کسب و کارهایی که پاسخگوی نیازهای آنان نیست، به دنبال تاسیس معاونت فناوری در این وزارتخانه است.

وی با یادآوری اینکه اقتصاد دانش‌بنیان جزو سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب و شروع آن از دانشگاه است، خاطرنشان کرد: تاسیس معاونت فناوری در وزارت علوم، استارت‌آپ‌های ایجاد شده از سوی دانش‌آموختگان را تسهیل و منظومه زیست محیطی نوآوری را وارد دانشگاه می‌کند.

دکتر خطیبی افزود: در صورت فعالیت معاونت فناوری وزارت علوم، علاوه بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد، از ایده‌های دانشجویان برای کسب و کار تسهیل و حمایت می‌شود و وضعیت اشتغال به عنوان یکی از چالش‌های اصلی جوانان ارتقا می‌یابد.

گفتنی است در آیین تکریم و معارفه رییس سابق و سرپرست جدید دانشگاه کاشان، از عملکرد دکتر زراعت رئیس سابق دانشگاه کاشان قدردانی و دکتر عباس کتابی به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه معرفی شد.

 


( ۱۱ )