معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم:

دانشگاه‌ها برای تامین منابع مالی باید مسیر خود را به سمت تحقیقات و پژوهش سوق دهند

۰۷ آبان ۱۴۰۰ | ۰۰:۰۵ کد : ۶۴۴۳۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۰۸
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه‌ها برای تامین منابع مالی باید مسیر خود را به سمت و سوی تحقیقات و پژوهش سوق دهند.
دانشگاه‌ها برای تامین منابع مالی باید مسیر خود را به سمت تحقیقات و پژوهش سوق دهند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کاشان، دکتر علی خطیبی در آیین تکریم رئیس سابق دانشگاه کاشان و معارفه سرپرست جدید این دانشگاه با بیان اینکه پژوهش، رمز توسعه دانشگاه ها است و باید سعی شود تا علم و دانش تبدیل به ثروت و محصول شود، اظهار داشت: رفع نیازهای جامعه و کشور بر عهده دانشگاه ها است و پایان نامه های دانشجویی بایستی در راستای حل مشکلات و مسایل جامعه و رفع نیازهای مردم باشد.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم توجه به حل مسائل زیست محیطی را لازم دانست و افزود: در دانشگاه ها پتانسیل مثبتی از نیروی انسانی فرهیخته و نخبه وجود دارد که هر کدام باید برای حل مشکلات همت کنند و طرحی ارائه دهند.

وی همچنین اشتغال و کارآفرینی را از دیگر موارد لازم و ضروری در جامعه و کشور عنوان کرد و افزود: دانشگاه محل ایده پروری است و بایستی از جوانان صاحب ایده و انجمن ها و استارت آپ ها حمایت شود تا از تولیدات خرد به مراحل بالاتر و ثروت دست یافت.چراکه استارت آپ ها ایده‌های جذاب و خوبی دارند و مراکز رشد دانشگاه‌ها می‌توانند در حوزه کارآفرینی از حوزه خرد تا کلان مثمر ثمر باشند.

دکتر خطیبی در ادامه از دانشگاه کاشان به عنوان یکی از دانشگاه های موفق و خوب در کشور نام برد و گفت: حضور خیرین در این دانشگاه زبانزد و الگوی آموزش عالی در کشور هستند که وزارت علوم از این افراد فرهیخته حمایت می کند.

وی خاطر نشان کرد: اگر خیرین ۵۰ درصد از بودجه مالی خود را درپروژه های عمرانی دانشگاهی و بخصوص خوابگاه های دانشگاه ها هزینه کنند، وزارت علوم نیز ۵۰ درصد مابقی پروژه ها را حمایت می کند.

دکتر خطیبی در بخش دیگری از سخنان خود، مدیریت سبز، کاهش مصرف انرژی و افزایش بهره وری در دانشگاه ها را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: در این مسیر باید کاری نوین و مبتکرانه انجام شود و سیاست، اقتصاد و سایر علوم به سمت تکیه بر اصل دانش‌بنیان شدن سوق داده شوند.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر وزیر علوم از تلاش‌های دکتر زراعت رئیس سابق دانشگاه کاشان در رشد و توسعه این دانشگاه قدردانی و با ابلاغ حکم دکتر کتابی سرپرست جدید این دانشگاه به تلاش در راستای ارتباط هر چه بیشتر دانشگاه با صنعت، تاکید کرد.

 

 

 

 

 


( ۳ )