اختصاص ۷۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری

۰۱ آبان ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۶ کد : ۶۴۳۵۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۶
طی سفر اخیر نماینده صندوق‌ نوآوری و شکوفایی به استان چهر محال و بختیاری، بالغ‌ بر ۷۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری این استان اختصاص یافت.
اختصاص ۷۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری  چهارمحال و بختیاری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، طی سفر دو روزه مدیر امور مجلس و ذینفعان صندوق نوآوری و شکوفایی و بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری بالغ بر ۷۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۱۵ شرکت دانش بنیان مورد توافق اولیه قرار گرفت.

دکتر اسماعیل پیرعلی رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در این خصوص گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خدمات قابل توجهی نظیر تسهیلات سرمایه در گردش، نمونه سازی، اشتغال پایدار، تامین فضای کاری، تولید صنعتی و دیگر موارد ارائه می دهد.

وی در ادامه با اشاره به اعطای ۷۳ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش ‎ بنیان استان، افزود: با توجه به سیاست های صندوق نوآوری و شکوفایی در تزریق منابع مالی به شرکت های دانش بنیان در کوتاه ترین زمان این تسهیلات در سفر اخیر مدیر امور مجلس و ذینفعان صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به استان، به ۱۵ شرکت دانش‌بنیان استان اختصاص یافت.

رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری تعداد شرکتهای دانش‌بنیان، فناور و هسته فناور این پارک را ۱۴۴ مورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد شرکت ۳۸ شرگت دارای مجوز دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری است.

وی با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان این استان تاکنون موفق به تولید ۲۷۵ دانش فنی شده‌اند، اظهار داشت: از این تعداد ۹۷ دانش فنی تجاری‌سازی شده است.

ل. م ۵۴/‏‬ س. ر ۶۲

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری


( ۳ )