دکتر زلفی‌گل در پیامی به کنگره شهدای دانشجوی استان زنجان:

فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل‌های بعدی منتقل شود/ در فرهنگ دانشگاهی شهدا جایگاه ویژه‌ای دارند

۲۹ مهر ۱۴۰۰ | ۲۰:۵۶ کد : ۶۴۳۳۰ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۱۱۵۱
وزیر علوم تحقیقات و فناوری در پیامی ویدئویی به کنگره شهدای دانشجو استان زنجان، با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل‌های بعدی منتقل شود، گفت: خدا را شاکریم که در فرهنگ دانشگاهی ایران، شهدا جایگاه ویژه‌ای دارند و قدر و منزلت خانواده‌های معظم شهدا نیز همواره رفیع است.
فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل‌های بعدی منتقل شود/ در فرهنگ دانشگاهی شهدا جایگاه ویژه‌ای دارند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر زلفی‌گل در این پیام ویدئوی گفت: خداوند بزرگ را شکر می‌کنیم که در کشور ما هم‌میهنان ما برای شهدا و خانواده معظم شهدا و جانبازان و آزادگان عزیزمان ارزش ویژه‌ای قائل هستند. شهدای کشور ما متعلق به اقشار مختلف هستند و هیچگاه نگاه به شهدا نگاه سیاسی، قومی، فرهنگی، نژادی و زبانی نبوده است. از هر قوم، زبان، نژاد و فرهنگی باشند شهدا عزیزان جامعه ما و نماد گذشت و ایثار در جامعه هستند.

وی افزود: من از بسیج دانشجویی استان زنجان و همه برگزارکنندگان این کنگره تشکر و قدردانی می‌کنم که زحمت برگزاری آن را کشیدند. در واقع این کار ارزشمند به خاطر نهادینه کردن فرهنگ گذشت و ایثار و شهادت است.

وزیر علوم ادامه داد: یکی از راه‌های ارزشمند سرمایه‌گذاری برای آیندگان یک جامعه، ایجاد فرهنگ سالم همچون فرهنگ جهاد، شهادت و گذشت و ایثار است که باید به نسل‌های آینده منتقل شود و نسل‌های آینده نیز بدانند که چه کسانی از کیان و ناموس کشورمان در دوران جنگ دفاع کردند و چه عزیزانی در حال حاضر هم جان خود و عزیزشان را در طبق اخلاص گذاشته‌اند تا از دین و کیان و ناموس کشورمان دفاع می کنند. شهدای حریم و حرم هم در این راستا نقش‌آفرین بودند.

وی افزود: وقتی بحث شهید مطرح می‌شود، منظورمان هر عزیزی است که جانش را برای صیانت از کیان و ناموس و در راه خدا و میهن و مردمش تقدیم می‌کند، جا دارد یاد شهدای سلامت را در یک سال و نیم اخیر و در مقابله با بیماری منحوس کوئید ۱۹ در دفاع از جان مردم، جان عزیز خود را از دست دادند، نیز گرامی بداریم.

دکتر زلفی گل با بیان اینکه استان زنجان به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی، در دوران دفاع مقدس بیش از ۳۵۰۰ شهید را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است، گفت: این نشان می‌دهد زنجان استانی ولایتمدار، دین‌باور و هویت‌مدار است و مردم زنجان به عنوان مردمانی ولائی شناخته شده‌اند و در هر جا که نیاز بوده، تمام قد در دفاع از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی پیش‌قدم بوده‌اند.

وزیر علوم در پایان سخنان خود اظهارداشت: دانشگاه‌های استان زنجان و دانشگاهیان فرهیخته نیز مستثنی از این قاعده نیستند. خداوند بزرگ را شاکریم که در فرهنگ دانشگاهی کشور ما فرهنگ جهاد و ایثار و شهادت جایگاه خاص خودش را دارد و جامعه دانشگاهی قدردان شهدا و خانواده معزز و معظم شهدا هستند.

کلید واژه ها: وزیر علوم دکتر زلفی‌گل کنگره شهدا دانشگاه زنجان


( ۲ )