هشتمین کنگره بین‌المللی رنگ و پوشش در پژوهشگاه رنگ، برگزار شد

تعداد بازدید:۶۸۴
توسط پژوهشگاه رنگ، هشتمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش (ICCC ۲۰۲۱)، با شعار «زندگی و رنگ» به صورت مجازی در محل این پژوهشگاه برگزار شد.
هشتمین کنگره بین‌المللی رنگ و پوشش در پژوهشگاه رنگ، برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه رنگ، این کنگره که در ده سال گذشته به بحث و بررسی جنبه‌های مختلف علم رنگ و کاربردهای آن در صنایع مختلف پرداخته است، امسال نیز با حضور برجسته ترین دانشمندان، متخصصان و دانشگاهیان، صنعتگران، طراحان و هنرمندان فعال در زمینه رنگ و پوشش، با بیش از ۱۴۰ پوستر در قالب دو سمپوزیوم؛ رنگ و رنگ دهنده‌ها و پوشش‌های سطح و خوردگی برگزار شد. که در روز سوم کنگره کارگاه‌های جانبی در ۱۶ عنوان مختلف و تخصصی برپا شد.

خاطرنشان می‌شود کنگره مذکور با حضور بیش از ۱۴ حمایت کننده صنعتی و تعداد کثیری از دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ایرانی و خارجی، ۶۷ سخنران از ۱۸ کشور مختلف که در این بین ۱۱ سخنران برجسته از دانشگاه‌ها و مراکز معتبر علمی در دنیا حضور داشتند.

لازم به ذکر است، پژوهشگاه رنگ که نخستین برگزار کننده این کنگره در سال ۱۳۸۴ بود، این بار نیز برگزاری هشتمین دوره این کنگره را در سال ۱۴۰۰ و با ریاست پژوهشگاه، پرفسور رنجبر به عنوان رئیس کنگره و با امید ایجاد بستری مناسب برای اشتراک گذاری آخرین دستاورد ها و ایده های محققین و صنعتگران در حوزه مهندسی رنگ و پوشش، بر عهده داشت. همچنین دکتر علی جان‌نثاری به عنوان دبیر کنگره، دکتر بهرام رمضان‌زاده دبیر علمی و دکتر پونه کاردر به عنوان دبیر اجرایی در برگزاری این کنگره فعالیت داشتند.

ر.ا ۵۲/ س.ر ۶۲

 

کلید واژه ها: پژوهشگاه رنگ