بزرگداشت روز پژوهش و فناوری در دانشگاه فناوری های نوین سبزوار

۲۸ آذر ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۷ کد : ۶۴۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۶۴
به مناسبت هفته پژوهش و با همت معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار، این دانشگاه میزبان کارآفرینان برجسته شهرستان بود. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم دکترجلیل وند رئیس دان...
به مناسبت هفته پژوهش و با همت معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار، این دانشگاه میزبان کارآفرینان برجسته شهرستان بود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم دکترجلیل وند رئیس دانشگاه فناوری های نوین سبزوار ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان فرهیخته و دانشجویان گرامی هفته پژوهش را به تمامی پژوهشگران برتر تبریک گفت.
وی افزود: در وهله اول بر خود لازم می دانم که موفقیت شگرف، غرورآفرین و سرنوشت ساز دولت تدبیر و امید را درجلسه برجام و تمامی تلاش های چند دهه دیپلماسی کشور با تدبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و سیاست گذاری به موقع رئیس جمهور را تبریک عرض کنم، که تنها ارمغان این پیروزی درعرصه بین المللی و دیپلماسی این است که می تواند فصل جدیدی را به عنوان سرآغاز و یک حرکت شروع کرد و آن حل مسائل و گفتمان از راه دیپلماسی و منطق است.
وی افزود : طی این پیروزی بر حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی صحه گذاشته شد و این مهم سرآغازی بر اجرای منطقی برجام گذاشت، لذا ازتمامی به تمامی دولت مردان و دست اندرکاران تبریک عرض می نمایم.
رئیس دانشگاه فناوری های نوین سبزوار گفت: وظیفه نظام آموزش عالی کشور و دانشجویان این است که در این راه بتوانند فضایی را فراهم کنند تا راه صحیح و منطقی اجرای برجام، به عنوان یک سرآغاز در توسعه پژوهش کشور طی شود.
درادامه دکتر جلیل وند گفت: توسعه علمی و اقتصادی کشور و سمت و سو یافتن آن درجهت توسعه اقتصاد دانش بنیان موضوعی است که باید به آن در جامعه دانشگاهی توجه ویژه کرد، زیرا اقتصاد دانش بنیان یعنی اهمیت دادن به اندیشمندان و فرهیختگان جامعه، پس دراین راستا باید دست در دست یکدیگر بگذاریم تا فلسفه دانشگاه را که همان تحقق اقتصاد دانش بنیان است و منجر به اندیشه و فناوری می شود در قالب کار عملی نظاره گر باشیم.
وی درادامه سخنان خود به سهم پژوهش در تولید ناخالصی ملی کشور نیز اشاره کرد و افزود: هرچه سطح پژوهش و درصد تولید ناخالص کشور بالاتر برود طبیعی است که نشان بالندگی و توسعه و پیشرفت کشور را خواهیم دید.
دکتر جلیل وند بیان داشت: ما باید به گونه ای حرکت کنیم تا درآینده  توسط نسل جوان، پویا و کاوشگر نظام و انقلاب  بتواند جایگاه خود را درعرصه های بین المللی مستحکم تر کند.
درادامه این مراسم مهندس دروگر مقدم دبیرهمایش ضمن عرض خیر مقدم، هفته پژوهش را تبریک گفت و گزارش مختصری از برنامه های اجرا شده در هفته پژوهش در دانشگاه ارائه کرد.
وی ازدانشجویان به جهت استقبال گسترده از این برنامه ها تشکر کرد و دراین راستا افزود: معاونت آموزشی و پژوهشی حمایت همه جانبه خود را از طرح های پژوهشی و کارآفرین دانشجویان به کار خواهد گرفت.
ازجمله اقدامات صورت گرفته درهفته پژوهش دراین دانشگاه می توان به برگزاری  5 کارگاه آموزشی و پژوهشی درسطح دانشگاه و برگزای مسابقات ایده های برتر پژوهش و فناوری که و هدف از برپایی این گونه کارگاه ها جمع آوری ایده ها و استفاده از آن در واحدهای فناور است، اشاره کرد.
گفتنی است بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و اهدای هدیه دانایی به دانشجویان پایان بخش این همایش بود.