آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه مازندران افتتاح شد

۲۰ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۵ کد : ۶۴۱۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۵۷
دانشگاه مازندران با هدف توسعه علوم شناختی در منطقه شمال کشور و در آستانه سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۰ آزمایشگاه علوم شناختی را راه‌اندازی کرد.
آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه مازندران افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مازندران، دکتر سمیه نامدار طجری عضو هیات علمی دانشکده علوم ورزشی و مسوول آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه مازندران در آیین افتتاح این مرکز گفت: به مجموع چهار فناوری اطلاعات، زیستی، شناختی و نانو، فناوری همگرا گفته می‌شود که در هم‌افزایی و یک‌پارچگی باهم قادرند به نیازهای انسان پاسخ گویند و از ابتدای هزاره سوم در جهان مورد توجه قرار گرفته‌اند (موج چهارم توسعه).

دکتر نامدار با اشاره به این‌که دانشگاه مازندران به عنوان دانشگاه مادر منطقه و با هدف توسعه علوم شناختی در منطقه شمال کشور توانست آزمایشگاه علوم شناختی را در آستانه سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۰ راه‌اندازی کند، افزود: در حال حاضر پروژه‌هایی در حوزه علوم شناختی و نورومارکتینگ در این آزمایشگاه در حال انجام است. این آزمایشگاه هم اکنون مجهز به دو سیستم داده‌برداری ۳۲ کاناله برای ثبت EEG و ERP است.

مسوول آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه با تاکید بر این نکته که دانشگاه مازندران آماده خدمت‌رسانی به پژوهشگران، روان‌شناسان و روان‌پزشکان در منطقه می‌باشد، اظهار داشت: راه‌اندازی و تجهیز این آزمایشگاه از طریق گرنت مشترک جمعی از اساتید دانشگاه مازندران، حمایت مالی دانشگاه و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی انجام گرفته است.

یادآور می‌شود: در این مراسم، دکتر کوروش نوذری رییس دانشگاه مازندران، جمعی از معاونان، روسا و معاونان دانشکده‌ها، مدیران ستادی، اعضای هیات علمی، کارمندان و دانشجویان حضور داشتند.

ر.ا ۵۲/ س.ر ۶۲

کلید واژه ها: دانشگاه مازندران