رئیس پارک علم و فناوری کرمانشاه:

استانداردسازی محصولات، شرط اساسی موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور است

تعداد بازدید:۶۳۵
رییس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه، گفت: استانداردسازی محصولات، شرط اساسی موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور است.
استانداردسازی محصولات، شرط اساسی موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور  است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کرمانشاه دکتر سیامک آزادی در دیدار با مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر تعداد واحد های فناور تحت حمایت این پارک ۲۶۴ واحد است و بیش از ۷۰ واحد از ابتدا سال خارج شده اند.

وی افزود: هم اکنون ۶۱ شرکت دانش بنیان در استان فعالیت دارد که بیش از ۴۰ شرکت از واحد های فناور این پارک هستند.

آزادی در ادامه با تاکید بر اینکه باید با ارتباط بیشتر و برگزاری کارگاه‌های منسجم تر مزیت های استاندارد برای واحد‌های فناور و شرکت‌های دانش بنیان مطرح شود تا بیش ازپیش برای استاندارد‌سازی محصولاتشان اقدام کنند، افزود: استاندارد، راه ورود شرکت‌ها به مقوله تجاری سازی را تسهیل می کند.

وی تاکید کرد: پارک علم و فناوری استان کرمانشاه در جهت سرعت بخشیدن به روند اخذ استاندارد‌ها وتسریع مراحل آن برای شرکت‌های تحت حمایت همکاری خوبی با اداره کل استاندارد استان دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: گسترش همکاری اداره کل استاندارد و پارک علم و فناوری کرمانشاه منجر به ارتقا کیفی محصولات شرکت‌های فناور و دانش بنیان و تقویت اکوسیستم نوآوری استان خواهد شد.

در ادامه این دیدار مهندس محمودرضا نیازی مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه از همه ظرفیت‌ها برای توسعه و تقویت همکاری‌ها بمنظور تسهیل فرایند‌های استاندارد محصولات و خدمات دانش‌بنیان استفاده می‌کنیم، تصریح کرد: به واسطه همکاری مستمر و فعالیت های مشترک از استان‌های پیشرو در استاندارد محصولات دانش بنیان در کشور هستیم.

وی ادامه داد: ارتقا محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور و آشنایی با فواید استاندارد سازی محصولات و نظام‌های کیفی بین المللی، برگزاری دوره آموزشی مشترک، همکاری در کاهش زمان صدور استاندارها و معرفی شرکت‌ها و واحد‌های فناور به آزمایشگاه‌های اداره کل استاندارد از برنامه های مشترک در حال اجرا بین اداره کل استاندارد و پارک علم و فناوری است.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه در پایان با اشاره به اینکه ما برای تداوم همکاری ها آمادگی هر گونه حمایتی از شرکت‌های فناور و دانش بنیان استان را داریم، تصریح کرد: بزودی با راه‌اندازی دفتر اداره کل استاندارد در برج فناوری استان همکاری‌های دوجانبه توسعه خواهد یافت.

گفتنی است: هفته استاندارد ۱۷ تا ۲۳ مهرماه با شعار استاندارد، چشم انداز مشترک برای جهانی بهتر است.