توسط معاونت پژوهشی دانشگاه زابل؛

نشست علمی «منابع و بهره‌وری آب در کشاورزی ایران» برگزار می‌شود

۱۸ مهر ۱۴۰۰ | ۱۱:۱۴ کد : ۶۴۰۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۹۱
نخستین نشست از سلسله نشست‌های «بهره‌وری و رد پای آب در کشاورزی» تحت عنوان «منابع و بهره وری آب در کشاورزی ایران» به میزبانی الکترونیک دانشگاه زابل از طریق Adobe connect در ۱۹ مهرماه ۱۴۰۰ ابرگزار می‌شود که شرکت در آن برای عموم آزاد است.
نشست علمی «منابع و بهره‌وری آب در کشاورزی ایران» برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه زابل، کم آبی در ایران، علاوه بر عوامل اقلیمی، نشات گرفته از دخالت های ناکارآمد بشر و بهره وری پایین آب در بخش های مختلف مصرف می‌باشد. یکی از مصرف کنندگانی که از این حیث اهمیت زیادی دارد، فرآیند تولیدِ غذا برای مصارف ما است. اصلاح الگوی مصرف آب در این فرآیند همگام با اصلاح الگوی غذایی بشر می‌تواند بخش زیادی از منابع آب را در کشور حفظ کند.

در این راستا، آگاهی از مقادیر آب مصرفی در پروسه تولید محصولات غذایی مختلف و چالش هایِ مرتبط با آن از یک سو، و اطلاع از پتانسیلِ راهکارهای مختلف در کاهش این مقادیر از سویی دیگر، می تواند راهی برای برون رفت از وضع کنونی باشد. بر همین اساس دانشگاه زابل درنظر دارد تا با برگزاری سلسله نشست‌های "بهره‌وری و ردپای آب در کشاورزی"، با حضور متخصصان و افرادِ مجرب و آگاه، به کسب این دانش کمک کرده و با ارسال نتایج حاصله به نهادهای ذیربط و متولی امر، زمینه ارتقای کارکردها و اتخاذ تصمیم های صحیح در این حوزه را هموار سازد.

همچنین محققان و علاقمندان می توانند از طریق لینک https://connect.uoz.ac.ir/research با ورود نام خود به عنوان میهمان طی زمان تعیین شده در آن شرکت کنند.

گفتنیست علاقمندان می‌توانند از طریق لینک http://www.uoz.ac.ir/fa-IR/rt/7931/news/view/19427/8474/Staging / از برنامه زمانبندی سلسله نشست های بهره‌وری و دردای آب در کشاورزی اطلاع یابند.

ل.س ۴۲/ س.ر ۶۲

کلید واژه ها: زابل