رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خبر داد:

رشد چشمگیر ثبت نام دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای در سال تحصیلی جدید

۱۹ مهر ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۴ کد : ۶۴۰۸۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۷
رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: از مهم ترین مسائل مبتلا به بازار کار کشور آن است که دانشگاه‌ها در رشته‌های گوناگونی بدون توجه به نیاز واقعی بازار کار دانشجو تربیت می کنند، اما بازار کار تنها به آن بخشی از فارغ‌التحصیلان توجه دارد که بتواند نیاز واقعی خود به نیروی کار را برطرف کند.
رشد چشمگیر ثبت نام دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای در سال تحصیلی جدید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فنی و حرفه ای، دکترصالحی عمران گفت: آمارهای موجود نشان از افزایش نرخ بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی است و این موضوع باعث شده تا موضوع مهارت‌های آموزی برای فعالیت در بازار کار موسسات آموزش عالی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای تصریح کرد: در همین راستا در دانشگاه فنی و حرفه ای، با مطالعه بازار کار و ارتباط بین صنعت و دانشگاه، همچنین حذف رشته های منسوخ، بازبینی، بازنگری و بروزرسانی ۸۸ سرفصل های درسی، تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها و تغییر عناوین رشته‌های کارشناسی به مهندسی حرفه ای براساس نیاز جامعه و توجه به قانون جامع تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی، آمار ثبت نام پذیرش دانشجویان در سال ۱۴۰۰ به بیش از ۸۵ هزار نفر رسیده و رشد چشمگیری داشته است.

وی افزود: افزایش فارغ التحصیلان مقاطع متوسطه به دانشگاه فنی و حرفه‌ای در شرایطی اتفاق می‌افتند که طبق آمارهای منتشر شده سازمان سنجش، اکثر دانشگاه‌ها به دلیل عدم انتخاب رشته داوطلبان رشته‌های نظری، با کاهش شدید دانشجو مواجه هستند و این اقبال نشان از امید به دستیابی دانشجویان به حرفه، شغل و کسب درآمد در آینده است.

گفتنی است، این دانشگاه مأموریت گرا در دوره‌های مهندسی حرفه ای بالغ بر ۱۰۰ % و در رشته‌های کارشناسی ناپیوسته بیش از ۴۳ درصد افزایش جذب دانشجو داشته است که نشان از تمایل دانش آموختگان به ادامه تحصیل در این دوره ها و موفقیت دانشگاه در ساماندهی دوره‌های مهارتی دارد.

ل.س ۴۲/ س.ر ۶۲

کلید واژه ها: دانشگاه فنی و حرفه‌ای