با هدف توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی مشترک به امضا رسید؛

تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار و دانشگاه صنعتی مالک اشتر

۱۴ مهر ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۶ کد : ۶۴۰۴۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۱۰
تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار و دانشگاه صنعتی مالک اشتر با هدف توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی مشترک به امضا رسید.
تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار و دانشگاه صنعتی مالک اشتر

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار، در راستای توسعه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی مشترک، تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار و دانشگاه صنعتی مالک اشتر با حضور دکتر "رسول دامنی" معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار و دکتر "حسین شاه میرزایی" نماینده دانشگاه صنعتی مالک اشتر، به مدت ۵ سال به امضا رسید.

از مهمترین اهداف این تفاهم نامه می‌توان به "همکاری و تعامل در اجرای طرح‌های پژوهشی مشترک، هدایت و حمایت از پایان نامه‌های تحصیلی به ویژه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در راستای نیازهای تحقیقاتی، برگزاری سمینار، کارگاه و همایش‌های علمی مشترک و بازدیدهای علمی و کارآموزی دانشجویان، استفاده از توان علمی اعضا هیات علمی طرفین به صورت مستمر، اشاره کرد.

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار به عنوان تخصصی‌ترین دانشگاه کشور در حوزه دریانوردی و علوم دریایی، دارای ۳ دانشکده مهندسی دریا، مدیریت و علوم انسانی، علوم دریایی و همچنین آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های تخصصی است که حدود ۲ هزار دانشجو در این دانشگاه تخصصی، درحال تحصیل هستند.

‎ شایان ذکر است دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار، منطبق با استانداردهای سازمان جهانی دریانوردی ( IMO ) و الزامات آموزشی دریانوردان بوده و دارای گواهینامه ISO از مؤسسه TUV NORD اروپا است.

ر. ا ۵۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: دانـشگاه دریـانوردی و عـلوم دریـایی چـابهار


( ۱ )