با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری‌های نانو و همکاری پارک علم و فناوری البرز؛

رویداد یک قدم تا تجاری سازی در آبان ماه برگزار می‌شود

تعداد بازدید:۶۰۶
مدیرعامل موسسه دانش‌بنیان نوفن حامی البرز گفت: پایگاه دارایی فکری دارکوب، اولین رویداد خود را باهدف تجاری‌سازی اختراعات ثبت‌شده در ایران برای رفع نیازهای شرکت ساختمانی و تولیدی و پژوهشی آپتوس ایران در تاریخ ۲۶ آبان ماه سال ۱۴۰۰ برگزار می‌کند.
رویداد یک قدم تا تجاری سازی در آبان ماه برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، بیژن نصیری اعظم با اشاره به اینکه شرکت آپتوس ایران با بیش از ۴ دهه فعالیت در زمره شرکت‌های برتر صنعت ساختمان کشور شناخته می‌شود، گفت: در زمینه‌هایی مانند پیمانکار عمومی و مجری ذیصلاح (با داشتن بالاترین رتبه مرتبط کشوری)، تولید بتُن آماده (با داشتن ماشین‌آلات و ناوگان مجهز جهت حمل و پمپاژ)، تولید انواع قطعات بتُنی (شامل کف‌پوش، بلوک، جدول و انواع قطعات دیگر) و تحقیق و پژوهش (آزمایشگاه همکار، تولید دانش و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی در حوزه‌های مرتبط) فعالیت داشته، اکنون در نظر دارد نیازهای فناورانه خود در حوزه ساختمان را از بین اختراعات ثبت‌شده در ایران و با کمک فناوران برطرف سازد.

وی افزود: این رویداد که باهدف تجاری‌سازی اختراعات ثبت‌شده در ایران برنامه‌ریزی‌شده است در تاریخ ۲۶ آبان ماه سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود و علاقه‌مندان باید تا تاریخ ۱۵ آبان ثبت‌نام خود را به اتمام برسانند. ازآنجاکه نیاز است جلسات متعدد فنی قبل از تاریخ رویداد برگزار گردد، از فناوران دعوت می‌شود هرچه سریع‌تر نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

مدیرعامل موسسه دانش‌بنیان نوفن حامی البرز خاطرنشان کرد: این رویداد با همکاری پارک علم و فناوری البرز، موسسه دانش‌بنیان نوفن حامی البرز، پایگاه جستجو و تحلیل دارایی فکری دارکوب و با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری‌های نانو ریاست جمهوری، شبکه تبادل فناوری ستاد توسعه نانو و برنامه چالش‌های فناوری و نوآوری برگزار می‌شود. درصورتی‌که فناوران راه‌حلی برای برطرف کردن نیازهای اصلی شرکت آپتوس ایران ارائه دهند این شرکت آماده است به‌منظور تجاری‌سازی وارد مذاکره شود.

وی درباره نیازهای اصلی موردتوجه در این رویداد نیز گفت: بتن‌های خودترمیم شونده، بتن‌های حاوی نانو گرافن، بتن‌های خود تمیز شونده و محاسبه ضریب رفتار سازه پیش‌ساخته از نیازهای موردتوجه در این رویداد است. همچنین دیگر ایده‌های ارائه‌شده در این رویداد جهت جذب در مرکز نوآوری شرکت آپتوس بررسی خواهند شد. همچنین فناورانی که اختراعات خود را قبلاً در اداره ثبت اختراعات ایران ثبت کرده‌اند با تکمیل اطلاعات اختراع در سایت دارکوب می‌توانند از امتیاز ویژه آن جهت داوری بهره‌مند گردند.

گفتنی است علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌تواند به آدرس اینترنتی www.darkob.co.ir مراجعه کنند.

ل.س ۴۲. ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز


( ۱ )