برنامه‌های هفته پژوهش پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران اعلام شد

۲۲ آذر ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۵ کد : ۶۴۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۶۴
پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در نظر دارد، به مناسبت هفته پژوهش، برنامه‌های متعددی را در قالب نشست‌ جامعه اطلاعاتی و سینما، پنل‌های استادان آموزش، پنل‌های پژوهشگران، معرفی و برگزاری دوره‌های آم...
پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در نظر دارد، به مناسبت هفته پژوهش، برنامه‌های متعددی را در قالب نشست‌ جامعه اطلاعاتی و سینما، پنل‌های استادان آموزش، پنل‌های پژوهشگران، معرفی و برگزاری دوره‌های آموزشی، بازدید از ایرانداک، و تقدیر از برگزیدگان حوزه پژوهش برگزارکند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش، که از 28 آذر تا 2 دی برگزار می‌شود، پنل‌ استادان آموزش و پژوهشگران، بازدید از کتابخانه و آرشیو ایرانداک و معرفی دوره‌های آموزشی ایرانداک (با حضور اساتید دوره‌ها) به صورت روزانه برگزار می‌شود.
هم‌چنین در روز نخست پس از مراسم افتتاحیه هفته پژوهش، نشست جامعه اطلاعاتی و سینما به همراه اکران فیلم Citizenfour با حضور استادان برگزیده این حوزه برگزار خواهد شد.
افزون بر این، در روز یکشنبه 29 آذر پنل استادان آموزش با عنوان اصطلاح شناسی در عصر حاضر با حضور دکتر شهین نعمت زاده، دکتر مازیار امیرحسینی، مهندس تقی رجبی و دکتر ملوک السادات بهشتی برگزار شده و مهندس رجبی پنل پژوهشگران را با عنوان طراحی، تولید و تدوین اصطلاحنامه برگزار خواهد کرد.
هم چنین، معرفی O-book توسط مهندس راوید خانلری و آرزو سلطانی در روز یکشنبه ساعت 14 تا 17 انجام می‌شود.
در روز دوشنبه 30 آذر، پنل استادان آموزش با حضور میثم میرطاهری و منصور میرطاهری و با عنوان اینفوگرافیک - تکنیک های دیداری‌سازی داده‌ها و اطلاعات برگزار می‌شود و احمد گنجی برنامه‌ریزی راهبردی را در پنل پژوهشگران برگزار خواهد کرد.
در چهارمین روز هفته پژوهش در ایرانداک، دکتر عصمت مؤمنی، دکتر مهدی علیپور حافظی، دکتر مهدی طاهری و دکتر میترا صمیعی سناریونویسی در کتابخانه های دیجیتالی را شرح داده و دیجیتال سازی و آرشیو دیجیتال توسط دکتر فرهاد شیرانی ارائه خواهد شد.
در آخرین روز هفته پژوهش، ضمن برگزاری اختتامیه، تازه‌های معاونت پژوهش، گزارش روسای پژوهشکده‌های ایرانداک، سامانه پیشینه، همانند جو، ساعت و رصد و برگزیدگان حوزه‌های مختلف معرفی می‌شوند.
هم‌چنین، دوره آموزشی راهکارهای عملی استقرار مدیریت دانش و کاربردهای فناوری اطلاعات در پژوهش‌های علمی در روزهای اول و دوم دی ماه برگزار می‌شود.