توسط اساتید گروه مهندسی مکانیک دانشگاه تفرش انجام شد؛

ثبت یک اختراع بین المللی و چاپ بیش از ۵۵ مقاله ISI

۱۱ مهر ۱۴۰۰ | ۱۲:۲۰ کد : ۶۳۹۹۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷۰
مدیر گروه مهندسی مکانیک دانشگاه تفرش از ثبت یک اختراع بین المللی، کسب مقام پژوهشگر برتر استان در سال ۹۹ و چاپ بیش از ۵۵ مقاله علمی ISI توسط ۹ عضو هیأت علمی این گروه از ژانویه ۲۰۲۰ تا سپتامبر ۲۰۲۱ خبر داد.
ثبت یک اختراع بین المللی و چاپ بیش از ۵۵ مقاله ISI

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تفرش، دکتر" ابوالفضل حسنی بافرانی" مدیر گروه مهندسی مکانیک دانشگاه گفت: یک اختراع بین المللی توسط عضو هیات علمی این گروه، دکتر ثقفی به ثبت بین المللی در اداره ثبت اختراعات آمریکا رسیده است و عضو دیگر هیأت علمی این گروه دکتر مهدی پور نیز به عنوان پژوهشگر برتر استان مرکزی در سال ۹۹ دست یافته است.

وی تصریح کرد: بیش از ۶۰ درصد مقالات چاپ شده توسط اعضاء هیأت علمی این گروه با ضریب کیفی Q1 یا Q2 بوده و در مجلات برجسته بین المللی با ضریب تاثیر بالا به چاپ رسیده است که نشان دهنده کیفیت بالای فعالیت‌های پژوهشی این گروه در کنار تعداد بالای آن می‌باشد.

مدیر گروه مهندسی مکانیک دانشگاه تفرش با اشاره به اینکه این پژوهش‌ها برگ زرینی در افتخارات دانشگاه تفرش است، افزود: همچنین اعضاء هیات علمی این گروه در این مدت بیش از دو میلیارد و هشتصد و هفتاد میلیون ریال قرارداد صنعتی با صنایع مختلف منعقد کرده‌اند.

دکتر بافرانی گفت: برخی از قراردادهای مذکور در قالب پایان نامه‌های دانشجویی تحصیلات تکمیلی در راستای ارتباط با صنعت و رفع نیازهای صنایع مختلف کشور و استان مرکزی بوده است.

وی افزود: دو شرکت دانش بنیان توسط دو عضو هیات علمی گروه مهندسی مکانیک نیز در صنعت کشور فعال بوده که محصولات دانش بنیانی در حوزه‌های نفت، گاز، پتروشیمی و پزشکی ارائه نموده‌اند. فعالیت‌های این دو شرکت، افتخار بزرگی در حوزه فناوری برای دانشگاه تفرش است.

مدیر گروه مهندسی مکانیک دانشگاه تفرش بیان داشت: مجموعه آزمایشگاه‌های تحقیقاتی موجود در دانشگاه تفرش با امکانات و تجهیزات پیشرفته در قالب آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه بستر مناسبی را برای فعالیت‌های پژوهشی تجربی و کاربردی این گروه فراهم کرده است.

دکتر حسنی بافرانی در پایان افزود: گروه مهندسی مکانیک دانشگاه تفرش تمام تلاش خود را برای کمک به ارتقاء صنعت کشور و به ویژه استان مرکزی متمرکز کرده و کلیه فعالیت‌های پژوهشی خود را به صورت هدفمند در راستای اهداف بین المللی، ملی و استانی برنامه‌ریزی کرده است.

ر. ا ۵۲/ س. ر ۶۲

کلید واژه ها: دانشگاه تفرش