در راستای ارتباط صنعت با دانشگاه صورت گرفت؛

عقد قرارداد ۷۰ میلیارد ریالی شرکت سنگ آهن مرکزی با دانشگاه یزد

۱۰ مهر ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۳ کد : ۶۳۹۷۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۷
در راستای ارتباط صنعت و دانشگاه و همچنین رفع نیازهای با فناوری بالای صنعت از سوی دانشگاه و حمایت از پژوهش توسط صنعت، قرارداد طراحی و ساخت رادار پایش و نقشه‌برداری دیواره‌های معادن روباز با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال میان دانشگاه یزد و شرکت سنگ آهن مرکزی منعقد شد.
عقد قرارداد ۷۰ میلیارد ریالی شرکت سنگ آهن مرکزی با دانشگاه یزد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یزد، قرارداد طراحی و ساخت رادار پایش و نقشه‌برداری دیواره‌های معادن روباز با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال با هدف رفع نیازهای با فناوری بالای صنعت و ارتقای ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت از سوی دانشگاه و شرکت سنگ آهن مرکزی منعقد شد.

در همین راستا اولین جلسه شورای راهبری این پروژه با حضور دکتر ولی درهمی معاون پژوهش و فناوری، دکترمهدی رضاییان مدیر امور فناوری، دکترعلیرضا یاراحمدی بافقی رییس پژوهشکده فناوری‌های معدنکاری و دکترهادی صفدرخانی رئیس پژوهشکده سامانه‌های هوشمند دانشگاه یزد و مدیر این پروژه برگزار و سیاست‌گذاری های کلی در این خصوص انجام شد.

همچنین ارزیابی میزان جابجایی دیواره‌های معدن به منظور پیش‌بینی ریزش احتمالی و همچنین تعیین حجم برداشت روزانه با استفاده از نقشه‌های بدست آمده، از اهداف استفاده از این رادارها در معادن روباز است.

برای این پروژه زیر بخش‌های آنتن و مدارات فرکانس بالا، پردازش سیگنال، الکترونیک دیجیتال، نرم افزار، مکانیک و قدرت و منابع تغذیه در نظرگرفته شده است.

گفتنی است در این پروژه که قرار است ازسوی پژوهشکده سامانه‌های هوشمند و پژوهشکده فناوری‌های معدنکاری دانشگاه یزد به مدت بیش از دو سال اجرا شود، ۱۰ عضو هیات علمی و ۲۰ کارشناس به صورت مستقیم درگیر خواهند بود.

ل.س ۴۲/ س.ر ۶۲

کلید واژه ها: یزد