برنامه وزارت علوم، گسترش دامنه علم و فناوری به همه عرصه‌های جامعه است

۲۶ تیر ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۷ کد : ۶۳۸۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۲۷
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: برنامه وزارت علوم این است که علم و فناوری و دامنه آن به همه عرصه‌های جامعه تسری یابد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،در این ...
برنامه وزارت علوم، گسترش دامنه علم و فناوری به همه عرصه‌های جامعه است
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: برنامه وزارت علوم این است که علم و فناوری و دامنه آن به همه عرصه‌های جامعه تسری یابد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،در این دیدار دکتر وحید احمدی با اشاره به افزایش تعامل وزارت علوم با استانداران در دولت یازدهم گفت: با تلاش و پی‌گیری وزارت علوم کارگروه پژوهش، فناوری و آموزش استانداری‌ها بخش تحول اداری استانداری‌ها منفک و ریاست استاندارها بر آن تثبیت شد که این کارگروه ظرفیت بسیار مناسب برای ارتباط مؤثر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی با استانداران است.
وی تأکید کرد: کارگروه پژوهش و فناوری و آموزش استانداری این امکان را به  دانشگاه‌ها می‌دهد تا در مدیریت علمی و توزیع مناسب اعتبارات پژوهش  استان‌ها نقش آفرینی کنند.
دبیر کل شورای‌ عالی عتف تأکید کرد: مطابق قانون بودجه سال 95که از احکام دائمی برنامه‌های برنامه‌های کشور است، 1 درصد اعتبارات هزینه‌ای سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی به پژوهش اختصاص می‌یابد که با هدایت و حمایت استانداران این بودجه باید در اختیار دانشگاه‌ها و مرکز پژوهشی قرار گیرد و تمام سازمان‌ها و دستگاه‌های استان  نیازهای خود را در قالب طرح پژوهشی به دانشگاه ها واگذار کنند.